فروش اجناس دزدی میلیاردی در فضای مجازی
فروش اجناس دزدی میلیاردی در فضای مجازی

سرهنگ اختیاری از دستگیری ۳ سارق که با تشکیل باندی، ۸۰ میلیارد ریال پوشاک و البسه از انبار یک فروشگاه بزرگ تجاری سرقت کرده بودند، خبر داد.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، سرهنگ بهزاد اختیاری گفت: بیستم اردیبهشت ماه سال جاری پرونده‌ای با موضوع سرقت از یک فروشگاه بزرگ تجاری در دادسرای ناحیه ۵ تهران تشکیل و با دستور قضائی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه دوم پلیس آگاهی ارجاع شد.

رییس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت توضیح داد: شاکی اظهار داشت، دو هفته پیش چند سایت داخلی را که در کار فروش البسه و پوشاک خارجی به صورت اینترنتی فعالیت داشت را بررسی می‌کردم که متوجه شدم برخی از محصولات ما که به صورت انحصاری وارد شده در این سایت‌ها در حال فروش است. برای بررسی موضوع یکی از این محصولات را سفارش دادم و پس از دریافت محصول متوجه شدم ،بارکد درج شده بر روی آن در سامانه انبار ما موجود است و از جمله اقلامی است که ما وارد کرده‌ایم. بلافاصله انبار فروشگاه را بررسی و در انبارگردانی متوجه شدم، بیش از ۱۰ هزار ثوب از انواع پوشاک و البسه در انبار نیست و با پیگیری بیش‌تر دو تن از مسئولان انبار به نام‌های “علی” و “سعید” ناپدید شدند و دیگر به شرکت مراجعه نکردند.

این مقام انتظامی بیان داشت: ظن اینکه انبارداران شرکت در سرقت نقش داشته باشند قوت گرفت و کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت اماکن پایگاه دوم پلیس آگاهی در بررسی‌ها متوجه شدند، علی با ثبت یک شرکت واردات به نام همسر خود حدود ۴۰ میلیارد ریال از محصولات مال باخته را به واسطه فروشگاه‌های اینترنتی به فروش رسانده است.

این مقام انتظامی گفت: در گام بعدی از بررسی‌ها مخفیگاه علی در سعادت آباد شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی علی به همراه همسرش ندا در یک عملیات پلیسی دستگیر شدند.

وی ابراز داشت: علی پس از انتقال به پلیس آگاهی ضمن قبول سرقت از انبار شرکت به کارآگاهان گفت: از ۶ ماه پیش با همدستی سعید محصولات شرکت که انواع لباس خارجی بودند را سرقت می‌کردیم و برای فروش آن تصمیم گرفتیم از طریق فضای مجازی اقدام کنیم که با ثبت یک شرکت صوری به نام همسرم اموال سرقتی را فروختیم.

این مقام پلیسی با بیان اینکه سعید نیز در عملیات دیگری در مخفیگاهش دستگیر شد، تصریح کرد: با اعتراف صریح متهمان به سرقت ۸۰ میلیارد ریالی، هر ۲ برای تکمیل تحقیقات پلیسی با دستور قضائی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی هستند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر