عنابستانی: دولت پوزیشن جنگ بگیرد
عنابستانی: دولت پوزیشن جنگ بگیرد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ما در جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم. اما دولت پوزیشن جنگ نمی‌گیرد و زره جنگی نمی‌پوشد.

علی‌اصغر عنابستانی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به خبرنگار اجتماعی ایونا Ivna، گفت: دولت عزیز ما، هم در حوزه اقتصادی و هم در حوزه کرونا اعلام کرده است در جنگ هستیم و رییس‌جمهوری مکررا می گوید ما در جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم. اما دولت پوزیشن جنگ نمی‌گیرد و زره جنگی نمی‌پوشد. فقط به ظاهر اعلام جنگ می‌کند. شرایط را باید با شرایط جنگی اداره کرد.

وی ادامه داد: چطور در حال جنگ تمام عیار با کرونا هستیم اما حاضر نیستیم کم‌ترین هزینه را انجام دهیم؟ باید یک سری اقدامات در این راستا صورت گیرد تا در این جنگ پیروز شویم. حال، بخشی برمی‌گردد به مردم و فرهنگ اما بخش عمده آن مربوط به دولت و حاکمیت است. دولت باید از تمامی ابزارها مثل سخت‌گیری، قرنطینه استفاده و کنترل کند. متاسفانه این سخت گیری ها به دو الی سه شهر محدود شد.

عنابستانی خاطرنشان کرد: در کیش تمامی هتل‌ها با تمام ظرفیت مشغول به فعالیت هستند. تمام سواحل کیش جای سوزن انداختن نیست. اکثر پرواز ها برای کیش و قشم پابرجاست.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: دولت سرمایه های کشور را برای چه چیزی نگه داشته است؟ باید در این روزهای مبادا جان مردم را حفظ کند ولی متاسفانه اینگونه نیست.

عنابستانی تصریح کرد: اگر ما در مجلس به صورت موقت تعطیلی یکشنبه را لغو میکردیم کار خوبی بود حال که نشد باید دولت جاده ها را مسدود کند و اعلام کند سفر به اقصی نقاط کشور ممنوع است. همه‌ی استان ها محدود شوند به درون استان،اجرای این کار سخت نیست. به مدت ده روز اجرا کنند تا ما از این فشار دربیاییم.

وی یادآور شد: رقم‌های رسمی که اعلام می‌شود این ارقام را باید ضربدر دونیم کنیم تا به رقم واقعی برسیم اگر این حرف درستی باشد که از زبان عزیزان دست‌اندر کار وزارت بهداشت می‌شنویم روزی ۷۰۰الی۸۰۰ نفر از عزیزانمان را از دست می‌دهیم.

عضو کمیسیون اجتماعی در پایان گفت: چرا به خودمان تکان نمی دهیم؟ چرا حرکت ویژه ای انجام نمی‌دهیم؟ فکر می‌کنم ما نیاز به یک حرکت خاص، ویژه و فوری داریم که از این شراط خارج شویم.

 

خبرنگار: نسترن شاکر