علت پاسکاری «لایحه تجارت» میان کمیسیون‌ها
علت پاسکاری «لایحه تجارت» میان کمیسیون‌ها

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: لایحه تجارت ضروریست ولی معیشت مردم برای ما ضروری‌تر است.

صمدالله محمدی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به خبرنگار اقتصادی ایونا Ivna، گفت: لایحه تجارت در هیچ کمیسیونی پاسکاری نشده است. مجلس جای بحث کارشناسی است و باید از دیدگاه‌ها و نقطه نظرات همه صاحب نظران، دانشگاهیان و حوزه‌های علمیه به خصوص در بحث تجارت در ۳ اتاق اصلی کشور؛ اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و اتاق تعاون به عنوان پارلمان‌های بخش خصوصی مشورت گرفته شود.

وی ادامه داد: زمانی که یک قانون جامعی می‌خواهد نوشته شود و برای چند دهه در کشور جاری و پاسخ‌گوی نیازهای آینده کشور باشد. اگر در بحث‌های کارشناسی از مرکز پژوهش‌ها، دیوان محاسبات، مراکز تحقیقاتی و مراکز علمی و پژوهشی نظرخواهی شود قطعا زمان بیشتری خواهد برد. امروز ما بحث‌های مهم‌تری در دستور کار داریم و انشالله با یک کار کارشناسی قوی در کمیسیون‌ها به جمع‌بندی خواهیم رسید و سپس به صحن علنی ارسال می‌شود.

محمدی در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادی ایونا مبنی بر اینکه ایراد لایحه تجارت کجاست؟ گفت: لایحه تجارت ضروریست ولی معیشت مردم برای ما ضروری‌تر است. انشالله در زمان مناسب در رابطه با لایحه تجارت به جمع‌بندی خواهیم رسید و اولویت‌بندی‌های خوبی را در مجلس خواهیم داشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان به خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ایونا گفت: در کمیسیون اقتصادی مشکلی برای طرح‌ها و لوایح نداریم. اکثر طرح‌ها و لوایح بحث‌های اساسی و کلان کشور است که خوشبختانه بیشترین طرح‌ها و لوایح را در کمیسیون اقتصادی در صحن علنی مجلس داشته‌ایم هرچند تبلیغ نکرده‌ایم ولی کار کارشناسی خوبی را انجام داده‌ایم.

 

خبرنگار: معصومه عاروان

پایگاه خبری نگاه ایرانیان_ایونانیوز