عدم آزادسازی واردات برنج؛ معضل گرانی برنج در بازار
عدم آزادسازی واردات برنج؛ معضل گرانی برنج در بازار

دبیر انجمن واردکنندگان برنج معتقد است؛ تغییری به معنی کاهش در قیمت برنج نداشتیم و همچنان به خاطر عدم واردات برنج خارجی در بازار گرانی برنج را شاهد هستیم.

مسیح کشاورز، دبیر انجمن واردکنندگان برنج با انتقاد از عملکرد جهاد کشاورزی در راستای آزادسازی واردات برنج به خبرنگار اقتصادی ایونا گفت: تغییری به معنی کاهش در قیمت برنج نداشتیم و همچنان به خاطر عدم واردات برنج خارجی در بازار گرانی برنج خارجی را و به تبع آن برنج ایرانی را شاهد هستیم.

وی با اشاره به سیاست دولت سیزدهم در این راستا توضیح داد: قرار بود با توزیع از محل ذخایر احتیاطی بتوانند بازار را کنترل کنند که این اتفاق نیز رخ نداد و برنج همچنان گران و از دسترس مردم خارج است.

کشاورز با بیان اینکه اخیرا سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان یک اطلاعیه ای مبنی بر آزاد سازی ثبت سفارش برنج وارداتی از اول آبان ماه را داشته یادآور شد: بیان این مطالب در حد حرف بوده زیرا تصمیم اصلی با جهاد کشاورزی است.

او می گوید: جهاد کشاورزی نیز هیچ تصمیمی مبنی بر رفع ممنوعیت واردات برنج انجام نداده است.

دبیر انجمن واردکنندگان برنج در پایان ضمن یادآوری تاثیر منفی عدم آزدسازی واردات برنج در بازار اظهار داشت: امیدواریم که کاری صورت گیرد تا قیمت برنج ایرانی و خارجی از این مبلغ گران تر نشود.

معصومه عاروان