عابدی: سزاوار نبود اخبار لردگان تا این حد رسانه ای شود
عابدی: سزاوار نبود اخبار لردگان تا این حد رسانه ای شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی معتقد است، در حق مردم لردگان کم لطفی شده است و نباید این اخبار تا این حد رسانه ای می شد.

حیدرعلی عابدی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایونا، گفت: کمیسیون بهداشت و درمان برای بررسی های بیشتر آخرین وضعیت مردم لردگان به این روستا اعزام می شوند و بعد از آن اظهار نظرهای خود را خواهیم داشت.
وی افزود: حجم بیماران به آن صورت که مطرح شده نیست و در اظهارنظرها به مردم لردگان کم لطفی شده است.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره کانون های آلودگی گفت: این کانون های در سراسر کشور وجود دارد؛ اقدامات درمانی با شدت و به صورت کامل در حال انجام است و هیچ جای نگرانی وجود ندارد.
وی در خصوص پیشگیری این بیماری تاکید کرد: بیماری ایدز، بیماری ای است که از طریق خون آلوده، ترزیق با سرنگ آلوده یا روش های دیگر انتقال پیدا می کند؛ آن هم در بعضی از اقشار. بنابراین نگرانی خاصی در این زمینه برای افراد سالم وجود ندارد.
عابدی خاطرنشان کرد: افراد آلوده شناسایی شده موظف به انجام اقدامات پروتکل پیشگیری و درمان هستند. این اقدامات در هر گوشه و نقطه از کشور در حال انجام است ولی اسم آنها مطرح نشده است. وزیر بهداشت هم در جلسه دیروز(سه شنبه) آخرین وضعیت درمانی و اقدامات صورت گرفته را تشریح کرد.
وی در ادامه عنوان کرد: بدسلیقگی انجام شده این است که اسم لردگان مطرح شده و از آنجایی که مردم به اسم این بیماری حساس هستند، یک مقدار به مردم این روستا کم لطفی شده است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: این روستا سزاوار این نبود که به این صورت رسانه ای شود. ما نیز به سهم خود بررسی های لازم را انجام داده ایم و مطمئن هستیم که وزارت بهداشت و درمان با تمام توان تلاش خود را برای حل این موضوعات انجام می دهد و امیدواریم که این مسئله روشن بشود.

خبرنگار: نسترن شاکر

پایگاه خبری صدای ایرانیان – ایونا