سیل جمعیت در تشییع جنازه یک رهبر تندرو
سیل جمعیت در تشییع جنازه یک رهبر تندرو

با وجود شیوع ویروس کرونا، هزاران نفر از مردم پاکستان در مراسم تشییع جنازه خادم حسین رضوی شرکت کردند.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، صدها هزار نفر در شهر لاهور پاکستان برای مراسم تشییع خادم حسین رضوی، روحانی و از رهبران حزب اسلامگرای تندرو تحریک لبیک پاکستان تجمع کردند.

خادم حسین رضوی، ۵۴ ساله در شهر لاهور پاکستان درگذشت. علت مرگ او اعلام نشده است.

خادم حسین رضوی در سال ۲٠۱۵ حزب لبیک پاکستان (تحریک لبیک پاکستان) را پایه‌گذاری کرد. این حزب که به سرعت نفوذ زیادی در کشور یافت، گرایش افراطی داشت و معمولاً در تظاهرات و مناسبت‌های دفاع از غیرت اسلامی بسیار فعال بود.

گفته می‌شود که خادم حسین رضوی بعد از یک دوره تب شدید و مشکلات تنفسی درگذشته است. اما علت دقیق مرگ اعلام نشده. هیچ نوع آزمایش کرونا و یا تشریح جسد انجام نگرفته است.

در مراسم خاکسپاری وی، اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری رعایت نشد و بخش بزرگی از جمعیت نیز بدون ماسک بود.

بلافاصله بعد از مرگ خادم حسین، حزب لبیک پاکستان پسر او، موسوم به سعد حسین رضوی را به عنوان رهبر جدید معرفی کرد.

خادم حسین رضوی و گروه اسلامگرای تندرو تحریک لبیک پاکستان در سال‌های اخیر نقش اصلی در اعتراضات علیه آنچه که کفرگویی نامیده شده داشته اند.

وی همچنین از جمله رهبران دینی بود که خواستار مجازات مرگ برای آسیه بی‌بی، زن مسیحی شد که به کفرگویی متهم شده بود. پس از یک پروسه حقوقی دشوار و طولانی آسیه بیبی از اتهام کفرگویی تبرئه شد.

به گفته یکی از کارشناسان سازمان عفو بین‌الملل، خادم حسین رضوی از طالبان خطرناک‌تر بود، زیرا طرفداران او نه فقط در مناطق قبائلی پاکستان که در شهرهای بزرگ کشور حضور دارند.

عمران خان نخست‌وزیر و بسیاری از شخصیت‌های سیاسی پاکستان مرگ خادم حسین را تسلیت گفته‌اند.

 

  • منبع خبر : خبرفوری