میرمحمدی: زنگ خطر شیوع کرونای انگلیسی به صدا درآمده است
میرمحمدی: زنگ خطر شیوع کرونای انگلیسی به صدا درآمده است

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه زنگ خطر شیوع ویروس کرونا از نوع انگلیسی به صدا درآمده است، گفت که باید دو وزارت خانه کشور و بهداشت محدودیت‌های ویژه و جدی تری را در دستور کار قرار دهند.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، سیدجلیل میرمحمدی با ابراز امیدواری از این که هر چه سریعتر شر بیماری منحوس کرونا از سر مردم ایران کم شود، گفت: امروز زنگ خطر شیوع ویروس کرونای انگلیسی بیخ گوش همه ما به صدا درآمده است، بارها و بارها گفته شده این ویروس جهش یافته کرونا است که شدت بیماری و قدرت انتشار آن بیشتر است و متاسفانه افراد را در سنین پایین مبتلا می کند. این ویژگی ها احساس خطر را دو چندان کرده و باید تمهیدات شدیدی اجرا شود که خدای نکرده این ویروس در سطح وسیع منتشر نشود.

وی افزود: البته متاسفانه استانهای جنوبی کشور درگیر شدند به طوری که بیشتر شهرهای استان خوزستان قرمز هستند که این وضعیت قابل توجه است. ضرورت دارد برای منع و پیشگیری از انتشار ویروس کرونا محدودیت‌های ویژه‌ای قائل شویم لازم است دو وزارت خانه کشور و بهداشت محدودیتهای ویژه و جدی تری را در دستور کار قرار دهند به خصوص این که ایام نوروز در پیش است و تقریبا مردم در بازارها مشغول خرید عید هستند و کرونا برای آنها عادی شده و این رفتار می تواند خطرساز و مشکل ساز شود.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر لزوم پرهیز از مسافرتهای غیر ضروری گفت: هر مسافرت غیر ضروری برای مردم مشکل زا خواهد بود و می تواند انتشار بیماری به خصوص از نوع کرونای انگلیسی را تشدید کرده و موجه چهارم راه بیندازد که بسیار خطرناک است.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس تاکید کرد: خواهش ما از مردم رعایت پروتکلهای بهداشتی و به ویژه استفاده از ماسک آن هم ترجیحا دو ماسک و دیگری لغو سفرهای غیر ضروری است می توان گفت شاه بیت رعایت پروتکلهای بهداشتی لغو مسافرت ها و عدم حضور در مکانهای پرتجمع به خصوص بازارها است که ان شاءالله شاهد شیوع پیک چهارم نباشیم.

میرمحمدی با اشاره به این که در برخی از استانها همچون خوزستان و اصفهان ورود ویروس کرونای انگلیسی به طور رسمی اعلام شده است، گفت که دولت باید به صورت جدی مانع رفت و آمد از کشورهای عراق و اروپایی به داخل کشورمان شوند. نباید مجوز مسافران برای ورود از این کشورها به داخل داده شود که با اعمال این محدودیتها در کنار لغو سفرهای داخلی بتوان جلوی شیوع کرونای انگیسی را گرفت و موج چهارم راه نیفتد.

 

پایگاه خبری نگاه ایرانیان_ایونانیوز

  • منبع خبر : ایسنا