رژه شناورهای هنگ مرزی در بندر آستارا
رژه شناورهای هنگ مرزی در بندر آستارا

شناورهای هنگ مرزی، نیروی دریایی ارتش و بخش خصوصی بندر آستارا با اجرای رژه در آب‌های ساحلی دریای خزر، توانمندی و انسجام خود را به نمایش گذاشتند.

به گزارش گروه خبری ایونا، فرمانده هنگ مرزی آستارا روز پنجشنبه در حاشیه این رژه گفت: این برنامه با حمل پرچم کشورمان توسط ۴۰ فروند شناور، ناوچه نظامی، جت اسکی و قایق تفریحی برگزار شد و مسئولان از آن بازدید کردند.

سرهنگ نوذر مرادی افزود: مرزنشینان و مرزداران آستارا تعامل خوبی با همدیگر دارند و در سایه این همکاری، دشمن امکان کوچکترین نفوذ در مرزهای این شهرستان را نیافته است.

وی بیان کرد: عزت و اقتدار نظامی و توانمندی نیروهای مرزبانی حاصل خون با برکت شهداست و همه باید صیانت از ارزش های انقلابی را رسالت و وظیفه خود بدانیم.

حسن رستم زاد فرماندار آستارا هم گفت: نیروهای نظامی مقتدر از شاخص های اقتدار کشور است و دشمن، هرگز در برابر تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی و اتحاد ملت و مسئولان، راه به جایی نخواهد برد.

هشتم تا چهاردهم آبان ماه هفته پدافند غیرعامل نام گذاری شده است و این رژه به آن مناسبت تدارک دیده شده بود.

شهرستان مرزی بندر آستارا در حاشیه دریای خزر، با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب مرکز استان گیلان واقع شده است و با جمهوری آذربایجان ۳۸ کیلومتر مرز خشکی و ۱۵ کیلومتر مرز دریایی دارد.

  • منبع خبر : ایرنا