روس‌ها متهم شدند
روس‌ها متهم شدند

در شرایطی که رابطه میان جو بایدن، پسرش و شرکت گاز اوکراین به موضوعی مهم در انتخابات ریاست جمهوری اوکراین مبدل شده، اخباری در مورد هک این شرکت توسط روس‌ها هم مطرح شده است.

به گزارش گروه خبری ایونانیوز به نقل از انگجت، روابط مذکور موضوع اصلی جلسات استیضاح دونالد ترامپ نیز هست و به نظر می‌رسد سایه این موضوع بر سر انتخابات ریاست جمهوری امریکا نیز باقی باشد. حال نیویورک تایمز گزارش داده که یک شرکت امنیتی موفق به کشف فعالیت هکری روس‌ها بر علیه شرکت گاز اوکراین موسم به بوریسما شده است.

این حملات از طریق ارسال پیام‌های فیشینگ انجام شده و در سال ۲۰۱۶ رخ داده است. بر اساس بررسی‌های شرکت Area ۱، هکرهای روس در آن سال علاوه بر هک کردن ایمیل‌های هیلاری کلینتون و سیستم ایمیل حزب دموکرات، شبکه ای از وب سایت‌های جعلی را راه اندازی کردند تا بتوانند شعب مختلف بوریسما را هدف قرار دهند.

این کار با همکاری G.R.U صورت گرفته که یک واحد اطلاعاتی نظامی ارتش روسیه است. برخی دامنه‌های مرتبط با این فعالیت‌های مخرب برای اولین بار در دسامبر گذشته شناسایی شدند. از همین وب سایت‌ها برای ارسال ایمیل‌هایی آلوده و فریبنده برای کارکنان شرکت‌های مرتبط با شرکت گاز روسیه استفاده شده و در نهایت از این طریق اطلاعات خصوصی آنها جمع آوری شده و امکان دستبرد به سرورهای بوریسما به وجود آمده است.

متخصصان امنیتی می‌گویند هدف هکرهای روس از سرقت این اطلاعات، حمله به جو بایدن و تخریب وی بوده که نامزد بالقوه حزب دموکرات آمریکا در سال ۲۰۲۰ تلقی می‌شود. روسیه در مورد این خبر هنوز واکنشی از خود نشان نداده است.