مهمانان جشنواره موسیقی نواحی کشور رشد ۱۰۰ درصدی داشت
مهمانان جشنواره موسیقی نواحی کشور رشد ۱۰۰ درصدی داشت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: دوازدهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی امسال میزبان ۲۸۰ مهمان است که از این حیث نسبت به سال گذشته شاهد رشد ۱۰۰ درصدی هستیم.

به گزارش گروه خبری ایونا، محمدرضا علیزاده عصر پنجشنبه در آیین افتتاح دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی در محل کاروانسرای گنجعلی‌خان کرمان افزود: حضور هنرمندان، اصحاب رسانه، دانشجویان موسیقی، تیم اجرایی و ۱۳ هنرمند خارجی ویژگی‌های جشنواره نواحی امسال است.

وی با اشاره به رشد کیفی دوازدهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی کشور به میزبانی استان کرمان اظهار داشت: در این راستا ۹۲ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ادامه داد: رشد تعداد آثار ارسالی نسبت به سال گذشته حائز اهمیت و نتیجه زحمات شورای سیاستگذاری و تیم اجرایی دوازدهمین دوره جشنواره موسیقی نواحی کشور بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک امامت امام علی(ع) و آغاز هفته وحدت گفت: آغاز این هفته با اختتامیه جشنواره موسیقی نواحی همراه است و پس از آن جشن‌های بهار مهربانی در استان کرمان به مدت ۱۰ روز پیاپی برگزار می‌شود.

همچنین در این آیین از کتاب جشنواره موسیقی نواحی به نام ‘منظومه‌های حماسی’ در جهت اشاعه موسیقی نواحی ایران رونمایی شد.

دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی نیز همانند دوره های قبل در استان کرمان به عنوان زادگاه آن برگزار می شود و آیین افتتاحیه این جشنواره عصر امروز در مجموعه گنجعلی‌خان کرمان و مکان اختتامیه آن روز یکشنبه هفته آینده در تالار خواجه نصیر الدین طوسی در نظر گرفته شده است.

گروه‌های موسیقی مقامی و نواحی مناطق مختلف از جمله استان کردستان، تربت جام، خراسان شمالی، آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان، ترکیه، هرمزگان، ترکمن، کرمان، خوزستان در آیین افتتاحیه دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی هنر خود را ارائه کردند.

  • منبع خبر : ایرنا