فاش شدن راز مرگ حامی حیوانات/ «سگ کشی» پوپک را کشت؟
فاش شدن راز مرگ حامی حیوانات/ «سگ کشی» پوپک را کشت؟

چند روز گذشته مرگ یکی از حامیان حیوانات در انزلی خبرساز شد.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، سه روز گذشته یکی از حامیان حیوانات ساکن در انزلی به دلایل نامعلومی فوت می‌کند. کاربران فضای مجازی با انتشار تصاویر این خانم و حیواناتی که تحت حمایت او بودند، اعلام کردند که این شخص به دلیل دیدن جسد حیواناتش که با دست و پای بسته در دریا کشته شده‌اند، سکته قلبی کرده و در بیمارستان جان باخته است.

به دلیل مجهول ماندن علت واقعی مرگ پوپک و در دسترس نبودن جزئیات کافی از حادثه کشته شدن سگ‌ها با پیگیری‌های مداوم خبرنگار اجتماعی ایونا Ivna توانستیم با یکی از نزدیکان پوپک کیوان ارتباط برقرار کرده و صحت و سقم ماجرا را از زبان این شخص جویا شد.

این خانم که خود را دوست صمیمی پوپک معرفی کرد در گفت‌گو با خبرنگار ایونا Ivna، ماجرای فوت پوپک را فاش کرد و گفت: پوپک کیوان از حامیان شهر انزلی که با عشق، جان و دل به حیوانات خدمت می‌کرد.

وی گفت: پوپک حدود یک ماه قبل سرما می‌خورد. زمانی که به دکتر مراجعه می‌کند، بیماری او به اشتباه کرونا ویروس، تشخیص داده می‌شود. بنابر گفته دکتر، او باید در خانه قرنطینه شود. او نیز با شنیدن این موضوع که به این بیماری دچار شده است، به شدت شوکه می‌شود. حتی چند روزی نیز در خانه می‌ماند. پس از رسیدن جواب آزمایش و کییت تشخیص کرونا مشخص می‌شود که تست کرونای او منفی است؛ از لحاظ روحی ضربه بدی می‌خورد.

دوست پوپک اذعان کرد: این سرماخوردگی که کرونا نبوده است، جدی گرفته نمی‌شود. اما به دلیل بهم ریختگی روحی و روانی به کنار دریا می‌رود تا حال و هوایش عوض شود؛ اما با صحنه وحشتناکی روبرو می‌شود. یکی از سگ‌هایی که در آن منطقه بودند و به آن‌ها غذارسانی می‌کرد با دست‌های بسته در دریا خفه شده‌ و آب جنازه آن‌ها را به ساحل آورده است. این سگ‌ها طبق شواهدی که ما قبل‌تر در جریان آن قرار گرفته بودیم، گم شده‌ بودند و کسی از آن‌ها خبر نداشت.  البته سه سگ دیگر نیز وجود داشت که سوزانده شده و قابل شناسایی نبودند.

این شخص افزود: بعد از دیدن این صحنه‌ها پوپک از نظر روحی به شدت متزلزل می‌شود و به طور مداوم می‌گفت:«نمی‌توانم این مسئله را بپذیرم».

وی درخصوص بیماری زمینه‌ای پوپک به خبرنگار ایونا Ivna گفت: با توجه به بیماری جسمی و گلودردی که پوپک به آن دچار بود بلعش به مشکل بر می‌خورد و نمی‌تواند چیزی بخورد و همزمان با بهم ریختگی روحی ایمنی بدنش پایین می‌آید؛ هر روز حالش بدتر می‌شود.

دوست پوپک بیان کرد: پوپک در بیمارستان بستری و به دلیل عدم تشخیص بیماری به بیمارستانی در رشت ارجاع داده شد. با وجود پیش‌فرض‌هایی که از طریق خانواده به بیمارستان منتقل شده بود، مسیر درمان به شکل دیگری طراحی می‌شود. طوری که ما فکر نمی‌کردیم که بیماری پوپک «مننژیت» باشد. تست کرونا، تست هاری و تمامی آزمایشات را به درخواست خانواده‌ پوپک انجام گرفت.

وی در مورد علت فوت پوپک متذکر شد: علت اصلی مرگ پوپک مننژیت بود. عفونت سرماخوردگی به مغز راه پیدا کرد و با توجه به این که پوپک سابقه دندان درد کوچکی نیز داشت، بر اثر دندان درد‌های کوچک و گلودرد تبدیل به عفونت شد.

دوست پوپک در پایان گفت: با توجه به حرف‌هایی که پرستار به خود من زد، به جای یک دوز، دو دوز آنتی بیوتیک به پوپک تزریق شده است. به دلیل اینکه جدا از آنتی بیوتیک، آرامبخش نیز به او تزریق شده است، سطح ایمنی بدنش کاهش و به کما می‌رود. پس از یک هفته سطح هوشیاری‌اش هرروز کاهش می‌یابد. درنهایت ضربان قلبش متوقف شد. علت بیماری پوپک کیوان، فقط مننژیت بود. البته مسائل جانبی نیز در مرگ او دخیل بود.

 

خبرنگار: نسترن شاکر