رئیس حزب «راست جدید» وزیر جنگ اسرائیل شد
رئیس حزب «راست جدید» وزیر جنگ اسرائیل شد

نخست وزیر رژیم صهیونیستی رئیس حزب «راست جدید» را به سمت وزیر جنگ اسرائیل منصوب کرد.

به گزارش گروه خبری ایونا به نقل از رویترز، سخنگوی حزب راست گرای لیکود روز جمعه اعلام کرد که «بنیامین نتانیاهو» رئیس یک حزب راست افراطی موسوم به «راست جدید» را به سمت وزیر جنگ اسرائیل منصوب کرد.

بدین ترتیب، «نفتالی بنت» هدایت سکان وزارت جنگ اسرائیل را از نتانیاهو که ظرف یکسال گذشته هم نخست وزیر و هم وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بوده، تحویل می گیرد.

سخنگوی حزب لیکود در بیانیه ای اعلام کرد که «این انتصاب در نشست آتی هیأت دولت جهت دریافت تأیید و تصویب نهایی مطرح خواهد شد».

گفتنی است که عرصه سیاسی اسرائیل پس از برگزاری دو انتخابات که نتایجی غیرقطعی داشت، به بن بست رسید. «بنی گانتز» فرمانده پیشین ارتش اسرائیل از حزب میانه رو «آبی و سفید» در انتخابات ماه سپتامبر بطور تنگاتنگی با نتانیاهو رقابت کرد.

حال بنی گانتز که پس از عدم موفقیت نتانیاهو در تشکیل دولت ائتلافی، از سوی رئیس رژیم اشغالگر قدس مأمور تشکیل ائتلاف شد، کمتر از دو هفته فرصت دارد تا این دولت ائتلافی را تشکیل دهد.

در صورت شکست گانتز در تشکیل دولت ائتلافی، سران رژیم صهیونیستی ناگزیرند برای سومین بار انتخابات برگزار کنند.

در واقع به نظر می رسد که انتصاب نفتالی بنت به وزارت جنگ اسرائیل، تلاش نتانیاهو برای جلوگیری از برگزاری گفتگوها جهت تشکیل دولت ائتلافی بنی گانتز با حضور احزاب راست است.