دولت آماده است ابهامات بودجه‌ای مجلس را پاسخ دهد
دولت آماده است ابهامات بودجه‌ای مجلس را پاسخ دهد

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: بارها اعلام کردیم اگر نمایندگان مجلس درباره احکام بودجه و تبصره‌ها ابهامی دارند، دولت آماده است که سوالات و ابهامات آنها را پاسخ دهد.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: لایحه بودجه به کمیسیون‌های تخصصی مجلس و کمیسیون تلفیق مورد رسیدگی قرار گرفته است. آقای نوبخت نماینده دولت در امر بودجه و معاونین وی مستمرا در جلسات کمیسیون تلفیق حضور داشتند و نقطه نظرات دولت را مطرح کردند.

امیری گفت: براساس نامه‌ای که مجلس به ما داده است، قرار است لایحه بودجه ۱۴۰۰ از سه شنبه در دستور کار صحن علنی مجلس قرار بگیرد. امروز در دولت آقای رئیس جمهور تاکید داشتند که آقای نوبخت و وزرای اقتصادی با مجلس در زمینه بررسی بودجه همکاری کنند.

وی تاکید کرد: لایحه بودجه در احکامی که دارد، هرکدام دارای منطق خودشان است و این لایحه براساس واقعیات کشور در دولت تهیه و تدوین و تصویب شد. ما بارها اعلام کردیم که مجلس نیت خیر دارند و اگر درباره احکام بودجه و تبصره‌ها ابهامی دارند، دولت آماده است که سوالات و ابهامات آنها را پاسخ دهد و امیدواریم که لایحه بودجه امسال که اولین لایحه بودجه‌ای است که توسط مجلس یازدهم بررسی می‌شود و آخرین بودجه‌ای است که مربوط به دولت تدبیر و امید است، ان‌شالله یک فصل همکاری‌هاید ولت و مجلس را رقم بزند و یک کار مشترک و ماندگاری برای کشور صورت بگیرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر