درخواست فلسطین از سازمان ملل
درخواست فلسطین از سازمان ملل

وزارت خارجه فلسطین خواستار اقدام سازمان ملل در برابر مشروعیت‌بخشی غیرقانونی دادگاه‌های رژیم صهیونیستی به اقدامات این رژیم شد.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین، مشروعیت بخشی رژیم صهیونیستی به اقدامات خود از کانال دادگاه‌های این رژیم را مورد انتقاد قرار داد.

وزارت خارجه فلسطین روز جمعه اعلام کرد: دادگاه‌ها و نظام قضایی در اسرائیل بخشی جدایی ناپذیر از نظام اشغالگری و یکی از مهمترین ابزار‌های آن در مشروعیت بخشیدن و محافظت از جنایات جاری اشغالگران است و راه‌های فرار از مجازات را برای مجرمان میسر می‌کند و این همان حقیقتی است که بر قضات دیوان کیفری بین المللی پوشیده نیست.

وزارت خارجه فلسطین در این بیانیه از دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت خواست تا سیستم حفاظت بین المللی از مردم فلسطین را فعال کند و اقدامات لازم را برای اطمینان از اجرای قطعنامه‌های سازمان ملل به خصوص قطعنامه ۲۳۳۴ صورت دهد.

این بیانیه در تشریح بخشی از مشروعیت بخشی دادگاه‌های رژیم صهیونیستی به اقدامات غیر قانونی آن می‌افزاید تنها روز گذشته دادگاه رژیم صهیونیستی، تصمیم به تخلیه سه خانواده از منازل آن‌ها در شیخ جراح در قدس اشغالی به نفع شهرک نشینان گرفت و همچنین اجرای احداث آسانسور برای شهرک نشینان در مقبره پیرغلامان را تصویب کرد. در منطقه یاتا، دستور تخریب ۷ خانه و تأسیسات در منطقه صادر شد و در شهر الخادر یک گلخانه کشاورزی را برچید و به تصرف رژیم اشغالگر درآمد.

وزارت خارجه فلسطین یادآور می‌شود بازداشت، تیراندازی، تخریب، اعدام، اخطار تخریب همگی واژه‌هایی هستند که اشغالگری این رژیم را توصیف می‌کنند و همانند فرهنگ لغت فاشیسم نوظهور اسرائیل هستند.

اخیرا در جلسه شورای امنیت با محوریت تحولات خاورمیانه، کشور‌های فرانسه، ایرلند، نروژ، انگلیس و استونی با صدور بیانیه‌ای نگرانی عمیق خود را نسبت به تخریب مداوم منازل فلسطینیان در کرانه باختری اعلام کردند و خواستار پایان دادن به آن شدند. در این بیانیه همچنین نسبت به توقیف کمک‌های بشردوستانه از سوی مقامات صهیونیست هشدار داده شد.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان