داروهای رها شده در جاده «بابا باغی»
داروهای رها شده در جاده «بابا باغی»

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز از جمع‌آوری داروهای رها شده در جاده «بابا باغی» این شهر خبر داد.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، علیرضا اصغری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: روز گذشته بعداز انتشار تصاویری از داروهای رها شده در جاده «بابا باغی»، کارشناسان اجرایی این سازمان و همچنین عوامل دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت به این منطقه رفتند و بعداز جستجو داروها کشف و جمع آوری شد.

وی با تاکید بر اینکه عادی سازی پسماندهای عفونی و بیمارستانی بر عهده تولیدکننده است، ادامه داد: وظیفه سازمان مدیریت پسماند در خصوص پسماندهای بیمارستانی امحا و دفن این پسماندها بعد از بی‌خطرسازی توسط واحدهای تولید کننده است.

وی ادامه داد: با اینکه این امر در حیطه وظایف سازمان مدیریت پسماند نبود اما ما به خاطر احساس مسئولیت انسانی و اخلاقی در سریع‌ترین زمان محل را پاکسازی کرده و داروهای رها شده در جاده بابا باغی را جمع آوری کردیم.

اصغری سپس ادامه داد: نمایندگانی از اداره بهداشت تبریز و کلانتری منطقه در محل حضور داشتند و صورتجلسه‌ تنظیم شده نیز به امضا آن‌ها رسید.

وی با اشاره به پیگیری این موضوع توسط مراجع قضایی، گفت: به وسیله نمونه برداری‌هایی که از داروهای رها شده انجام شده و مدارک کشف شده در محل، مسئله از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: حفاظت از محیط زیست وظیفه همه مردم و نهادهای مختلف است.

دیروز تصاویری از داروهای پخش شده در جاده باباغی تبریز در فضای منتشر و به سرعت دست به دست شد.

انتشار این تصاویر سوالاتی را در ذهن مردم تبریز مبنی بر چیستی این داروها دامن زد.