یزدی: پدر و مادر مسائل عاطفی را احیا کنند
یزدی: پدر و مادر مسائل عاطفی را احیا کنند

یک مشاور خانواده معتقد است کمبود و خلاهای عاطفی باعث بروز ناهنجاری و بزهکاری در جامعه می‌شود.

طیبه حاجی محمد یزدی، کارشناس ارشد و مشاور خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی ایونا Ivna در خصوص روابط عاطفی میان اعضای خانواده، اظهار کرد: روابط عاطفی در بین انسان‌ها خصوصا در خانواده که شکل اصلی آن را در خانه می‌بینیم، نیاز فکری هر انسان است. یعنی چیزی نیست که کسی بخواهد این جریان را حذف کند. به طور حقیقی و ولایت تکریمی با خلقت انسان این در نیاز‌های انسان است.

وی افزود: نیاز عاطفی و اشباع شدن برای هر انسانی لازم است. در هر خانواده‌ای این پدر و مادر هستند که نقش بسیار مهمی را در رشد و شکوفایی عاطفه ایفا می‌کنند. خلا این مساله عاطفی در خانواده می‌تواند باعث ایجاد بحران و بزهکاری‌ها را در بچه‌ها و نسل پیش رو به باشد.

یزدی اذعان کرد: زمانی که افراد بزهکار را ریشه‌یابی می‌کنیم، می‌بینیم که در اثر فقدان مساله عاطفی یا محبت و از نظر کمبود این مساله تا چه میزان باعث به‌وجود آمدن عقده، حقارت و کینه توزی‌ها مبدل شده و باعث تبدیل یک فرد به یک فرد ناهنجار در جامعه شده است که هم زندگی خود به تباهی می‌رود و هم جامعه دچار آسیب‌های متفاوت می‌شود.

این مشاور خانواده در پایان گفت: در خانواده مساله روابط عاطفی بسیار مهم است. هرچه میان پدر و مادر روابط عاطفی دوستانه، عاقلانه و صمیمانه باشد، بچه‌ها نیز یاد می‌گیرند و همچنین روابط والدین با فرزندان و مقید بودن پدر و مادر به اینکه مسائل عاطفی را حتما احیا کنند؛ یعنی حواسشان به یکدیگر باشد، به هم توجه کنند و خونسردی‌های نامعقول نداشته باشند. این‌ها به این علت است که بعد عاطفی انسانی باید حتما اجرا و تامین شود و اگر این موارد صورت نگیرد می‌تواند باعث به‌وجود آمدن ناهنجاری‌ها شود.

 

خبرنگار: نسترن شاکر

پایگاه خبری نگاه ایرانیان_ایونانیوز