حسینی کیا: یارانه‌ای با ارزش کمتر از دو دلار، درد مردم را دوا نمی‌کند
حسینی کیا: یارانه‌ای با ارزش کمتر از دو دلار، درد مردم را دوا نمی‌کند

عضو کمیسیون صنایع مجلس خطاب به رئیس جمهور، گفت: گفتید کاری می‌کنم که مردم یارانه نگیرند، اما امروز گرفتن و نگرفتن یارانه‌ای که کمتر از ۲ دلار ارزش دارد، دردی را دوا نمی‌کند.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، حجت الاسلام سیدجواد حسینی کیا نماینده سنقر و کلیایی در مجلس در جلسه علنی امروز (یک‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک هفته ناجا، گفت: هفته ناجا را بر جان برکفان این نیرو را تبریک عرض می کنم و باید برای حراست از جان و مال مردم دست این عزیزان را بوسید و به آنها افتخار کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: نمایندگان ملت؛ در شرایط کنونی به دلیل تحریم‌های ظالمانه و بیماری کرونا، معیشت مردم دچار سختی و مشکل شده است و ازسویی بی تدبیری دولت در نهایت رهاکردن بازار مسکن، ارز خودرو، طلا، سکه و مایحتاج روزانه فشار مضاعفی را بر مردم وارد کرده است.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس خطاب به رئیس جمهوری، افزود: آقای روحانی! بی‌تدبیری دولت مردم را به خاک سیاه نشانده است؛ ارز بالای ۳۰ هزار تومان، مسکن دست نایافتنی، افزایش زندانیان و پرونده ‌های اجرای مهریه، کاهش آمار ازدواج و افزایش آمار طلاق، کوچک شدن سفره مردم و پرکشیدن گوشت و مرغ و لبنیات از سفره مردم حاصل این بی تدبیری ها است.

حسینی کیا تصریح کرد آقای رئیس‌جمهور! کاش به جای اعتماد به آمریکا و تضمین دانستن امضای «کری» ، به جوانان کشور اعتماد می کردید، هنوز هم چشم به خارج از کشور دارید و تاریخ را تحریف می‌کنید.

وی تاکید کرد: آقای رئیس‌جمهور! بدانید امام مجتبی(ع) اول جنگید، بعد به دلیل عدم همراهی و از هم پاشیدگی لشکر و فتنه، فتنه‌گران ناچار به صلح شد، نه اینکه خواست عمومی مردم باشد.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس افزود: آیندگان قضاوت خواهند کرد و بی‌تدبیری و ناتوانی شما در اداره دولت را به حساب نظام نخواهند گذاشت.

حسینی کیا مطرح کرد: آقای روحانی! بعید می دانم بدانید که کارگران، کشاورزان، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و مردم عادی چگونه زندگی می کنند؛ با مشقت و سختی شب را به روز و روز را به شب می رسانند.

وی با اشاره به مشکلات آموزشی در شرایط کرونا، تاکید کرد: امروز در شرایط کرونایی خانواده‌های ما ناتوان از تهیه گوشی و تبلت برای فرزندانشان هستند، که یا از تحصیل باز می مانند و یا دچار افت تحصیلی می‌شوند.

این نماینده مجلس افزود: آقای رئیس جمهور! این همان رونق اقتصادی بود که شما وعده داد بودید؟ گفتید کاری می کنم که مردم یارانه نگیرند، اما امروز گرفتن و نگرفتن یارانه ای که کمتر از ۲ دلار ارزش دارد، دردی را دوا نمی‌کند؛ وعده تان محقق شد!؟

حسینی کیا خطاب به رئیس جمهور خاطرنشان کرد: گفتید کاری می کنم که هم سانتریفیوز ها بچرخد، هم زندگی مردم. الان هر دو نمی‌چرخد. از وضعیت بی‌جان صنعت و کسب و کار حتما بی خبرید و الا اگر خبر داشتید برای مبارزه جدی با قاچاق کالا و شوریدن بر سلطان های عدیده، لحظه ای درنگ نمی کردید.

وی گفت: آیا از وضعیت کشاورزان اطلاع دارید که قیمت کود و سم و بذر و هزینه های آن چقدر افزایش یافته است؟ حاضر نشدید متناسب باقیمت واردات قیمت گندم را محاسبه و به کشاورزان پرداخت کنید؛ وعده خدا نزدیک است که بساط ناکارآمدان برچیده خواهد شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر