جان بابایی: مشکل ماسک نداریم/ وجود ۹۰ آزمایشگاه تشخیص کرونا در کشور
جان بابایی: مشکل ماسک نداریم/ وجود ۹۰ آزمایشگاه تشخیص کرونا در کشور

حاج بابایی گفت: قهرمان مهار کرونا مردم کشور هستند چراکه در حال حاضر با همکاری و حضور همه در میدان مبارزه در حال افزایش شمار درمان شدگان هستیم.

به گزارش گروه خبری ایونا، قاسم جان بابایی، صبح شنبه در مراسم افتتاح آزمایشگاه سیار بسیج جامعه پزشکی، اظهار داشت: نیروهای مسلح یکی از ارگان‌هایی بودند که از ابتدای شروع کرونا در کنار ما قرار داشتند و ما را یاری کردند.

وی افزود: برخی از کشورها علیرغم وعده‌های خود، تجهیزات بهداشتی خریداری شده را به ایران تحویل ندادند و لازم به ذکر است که این کشورها همان ملت‌های مدعی حقوق بشر هستند.

جان بابایی اظهار داشت: در حال حاضر ۹۰ آزمایشگاه تشخیص کرونا در کشور وجود دارد و ظرفیت بیش از ۱۰ هزار آزمایش در کشور نیز هست. امروز نیز با همت سازمان بسیج و بسیج جامعه پزشکی آزمایشگاه سیار تشخیص کرونا رونمایی شده و امیدواریم که با کمک تمامی ارگان‌ها این بیماری را ریشه کن کنیم.

معاون درمان وزارت بهداشت بیان کرد: در حال حاضر در زمینه ماسک دیگر مشکلی نداریم و پرسنل به میزان کافی تجهیزات بهداشتی دارند. این در حالی است که بسیاری از کشورها هنوز با مشکل کمبود ماسک روبرو هستند.

وی ابراز داشت: یکی از کارهای مهمی که بسیج در کنار دیگر دستگاه‌ها انجام داد، حضور در بحث قرنطینه و ضدعفونی کردن معابر است. نیروهای مسلح، بسیج، بنیاد جانبازان، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی و غیره همگی در کنار هم در تلاش هستند تا این بیماری را ریشه کن کنند.

جان بابایی تصریح کرد: بسیاری از پتانسیل‌های کشور در این بیماری شناخته شده و این ظرفیت‌ها برای آینده کشور و بحران‌های آتی لازم است. در حال حاضر رویارویی ما با کرونا بسیار آسان‌تر از گذشته شده است.

وی تاکید کرد: قهرمان مهار کرونا مردم کشور هستند چراکه در حاضر با همکاری و حضور همه در حال افزایش شمار درمان شدگان هستیم.

  • منبع خبر : مهر