جانشین فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی درگذشت
جانشین فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی درگذشت

سرهنگ فردین پیری جانشین فرمانده مرزبانی آذربایجان‌ غربی که سابقه سرپرستی فرماندهی مرزبانی را نیز داشت بر اثر کرونا درگذشت.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، سرهنگ فردین پیری، جانشین فرمانده مرزبانی آذربایجان‌ غربی که سابقه سرپرستی فرماندهی مرزبانی را نیز داشت بر اثر کرونا درگذشت.

شیوع ویروس منحوس کرونا از دی ماه سال گذشته از کشور چین آغاز شد و به تدریج بیشتر کشورهای دنیا را آلوده کرد، از اواخر بهمن سال ۹۸ نیز ویروس کووید۱۹ به ایران رسید و یک ماه پس از آن، یعنی در اسفند ماه نیز ردپای این ویروس در آذربایجان‌غربی پیدا شد.

از هشت ماه گذشته که کرونا ویروس در آذربایجان‌غربی شایع شد، بسیاری از هم استان‌ها به آن مبتلا شده و با اینکه افراد زیادی از شر آن جان سالم به در بردند اما متاسفانه هزاران نفر نیز جان خود را از دست دادند.

شیوع این ویروس در میان همه اقشار این استان دیده شده، از ورزشکاران، هنرمندان، کارگران، اصحاب رسانه، نمایندگان مجلس و سیاسیون و خلاصه همه قشرها درگیر کووید ۱۹ شدند.

هم اکنون بیشتر کارکنان ادارات شهرستان ارومیه درگیر کرونا بوده و برخی به صورت سرپایی و برخی به صورت بستری در حال مداوا هستند.

چندی پیش چند تن از نمایندگان استان از جمله وحید جلال زاده نماینده مردم ارومیه در مجلس، مهدی عیسی‌زاده نماینده میاندوآب در خانه ملت، علی زنجانی نماینده نقده، فرماندار ارومیه، مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان‌ غربی و نیز سه تن از معاونان استانداری شامل معاون اجتماعی، سیاسی و اقتصادی،گرفتار کروناویروس شده و بهبود یافتند.

اما در این میان برخی نیز بر اثر این بیماری دعوت حق را لبیک گفتند که از جمله آنها سرهنگ فردین پیری جانشین فرمانده مرزبانی آذربایجان‌ غربی و دارای سابقه سرپرستی فرماندهی مرزبانی بود و چند روز قبل نیز مهدی رشیدی از خبرنگاران پیشکسوت آذربایجان‌ غربی و سردبیر هفته نامه آذربایجان بیدار نیز دارفانی را وداع گفت.

همچنین در روزهای گذشته دو تن از کارمندان شهرداری ارومیه نیز بر اثر کرونا جان باختند و از سوی دیگر علت فوت بهروز امیری دبیر هیئت اسکی را ابتلای وی به کرونا عنوان می‌کنند.

متاسفانه در یک هفته گذشته تعداد مبتلایان به کرونا در استان شدت گرفت و حتی ارومیه جزو پنج شهر کشور لقب گرفت که ممنوعیت سفر و رفت و آمد به آن، چند روزی ممنوع اعلام شد و در نهایت اینکه این استان روزهای تلخی را در حال گذراندن است.

همین افزایش روزافزون تعداد مبتلایان به کرونا سبب شد تا دیروز سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان بدون برنامه ریزی از پیش تعیین شده، به آذربایجان‌ غربی و شهر ارومیه سفر کند و از نزدیک وضعیت کرونا را رصد کند.

همچنین هم اکنون از جمله مبتلایان جدید کروناویروس محمد حضرت پور شهردار ارومیه است که مراحل درمان خود را پشت سر می‌گذارد.

با توجه به وضعیت نه چندان مطلوب آذربایجان‌ غربی در مهار این ویروس و با توجه به پر شدن تخت‌های بیمارستانی در ارومیه، باید دید که در ادامه، مسئولان استان برای کاهش تعداد مبتلایان و فوتی‌ها چه راهکاری را اتخاذ خواهند کرد.

 

 

پایگاه خبری نگاه ایرانیان_ایونانیوز

  • منبع خبر : تسنیم