جام‌جهانی والیبال| ژاپن یک – ایران صفر؛ برتری میزبان در ست نخست
جام‌جهانی والیبال| ژاپن یک – ایران صفر؛ برتری میزبان در ست نخست

تیم ملی والیبال ایران در نهمین مسابقه خود در جام‌جهانی 2019 مقابل ژاپن قرار گرفت.

به گزارش ایونا، تیم ملی والیبال ایران در نهمین مسابقه خود در رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۹ از ساعت ۱۳:۵۰ مقابل ژاپن، میزبان مسابقات قرار گرفت.

ایگور کولاکوویچ برای این مسابقه از ترکیب سعید معروف، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، مسعود غلامی، علی‌اصغر مجرد، پوریا یلی و محمدرضا حضرت‌پور استفاده کرد.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۱۶ به سود ژاپن

تیم ایران بازی را بسیار بد شروع کرد و نتیجه بازی ۴ بر صفر به سود ژاپن شد تا کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کند. در امتیاز ۸ بر ۴ به سود ژاپن تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. برتری ژاپنی‌ها ادامه پیدا کرد تا در امتیاز ۱۶ بر ۱۱ به سود آنها هر دو تیم به وقت استراحت فنی دوم رفتند. ژاپنی‌ها در ست نخست این مسابقه بسیار منظم و قدرتمند ظاهر شدند و شاگردان کولاکوویچ هم فقط در تلاش بودند تا اختلاف را کم کنند. امیرحسین اسفندیار در امتیازهای پایانی جایگزین پوریا یلی شد تا در پست پشت خط زن بازی کند. این در حالی بود که پست تخصصی اسفندیار، دریافت کننده است. ست نخست این مسابقه با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به سود ژاپن خاتمه پیدا کرد.

چهاردهمین دوره جام جهانی والیبال از ۹ تا ۲۳ مهر در سه شهر فوکوکا، ناگانو و هیروشیمای ژاپن با حضور ۱۲ تیم که به صورت دوره‌ای با هم رقابت می‌کنند، برگزار می‌شود. تیم ملی والیبال ایران فردا در دهمین مسابقه خود از ساعت ۹:۳۰ به مصاف ایتالیا خواهد رفت.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس