تیم تفنگ درازکش زنان ایرانی هفتم شدند
تیم تفنگ درازکش زنان ایرانی هفتم شدند

تیم تفنگ درازکش زنان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ در جایگاه هفتم آسیا قرار گرفت.

به گزارش گروه خبری ایونا؛ در چهارمین روز از مسابقات تیراندازی ۲۰۱۹ قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک، نمایندگان ایران در ماده‌های مختلف در خط آتش قرار گرفتند.

در بخش تفنگ دارزکش تیم ایران با ترکیب الهه احمدی، مه لقا جام بزرگ و فاطمه کرم زاده با کسب ۱۸۴۳ امتیاز در جایگاه هفتم آسیا قرار گرفت.

در مرحله مقدماتی این ماده جام بزرگ، احمدی و کرم زاده به ترتیب در جایگاه های یازدهم، نوزدهم و بیست و سوم ایستادند.

تیراندازان ایران در ماده تپانچه ۲۵ متر نیز در خط آتش قرار گرفتند که در پایان دو مرحله سرعت و دقت هانیه رستمیان با کسب ۵۹۷ امتیاز در جایگاه یازدهم ایستاد، گلنوش سبقت‌اللهی با ۵۷۱ امتیاز بیست و هشتم شد و سیده شیرین مرتضوی با ۵۶۶ امتیاز در جایگاه سی و نهم آسیا قرار گرفت. در این ماده ۴۵ ورزشکار در خط آتش ایستادند.

تیم تفنگ درازکش مردان ایران با ترکیب پوریا نوروزیان، مهیار صداقت و امیرمحمد نکونام با امتیاز ۱۸۲۷ در جایگاه هشتم آسیا قرار گرفت. هیچ کدام از این ورزشکارن به فینال صعود نکردند. نوروزیان با ۶۱۰ امتیاز، صداقت با ۶۰۹ امتیاز و نکونام با ۶۰۷ امتیاز به ترتیب در جایگاه‌های ۲۵، ۲۶ و ۲۹ آسیا قرار گرفتند.
چهاردهمین دوره مسابقات تیراندازی قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ از ۱۴ تا ۲۳ آبان به میزبانی قطر در حال برگزاری است.

  • منبع خبر : ایسنا