تیر خلاص چالش مومو به زندگی فرزندان
تیر خلاص چالش مومو به زندگی فرزندان

به اعتقاد یک نماینده مجلس، اتفاقات اخیر که بر اثر چالش مومو رخ داد به دلیل کم توجهی خانواده‌ها به فرزندان است.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، چند روز گذشته خبر فوت «مانی» پسر ۱۱ساله اهوازی بر اثر چالش مومو سر و صدای زیادی را در فضای مجازی به راه انداخت. فوت این پسر بچه زنگ خطری را برای خانواده‌ها به صدا درآورد. در این روزها که به دلیل پاندمی کرونا دانش‌آموزان مدت بیشتری را در فضای مجازی به سر می‌برند، اعضای خانواده باید به این نکته توجه کنند که هر نوع کوتاهی و عدم مدیریت فرزندان در مدیا ممکن است سناریو دردناکی را رقم بزند.

خلیل بهروزفر، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایونا Ivna در خصوص چالش مومو، اظهار کرد: همه این موارد به خانواده بازمی‌گردد. هویت و شخصیت فرزندان شکل نگرفته و در مسیر رشد و تکامل هستند؛ خانواده‌ها تاثیر مستقیمی بر این روند دارند و می‌توانند به نوعی شرایط را مدیریت کنند.

وی افزود: در یکی از از کشورهای غربی از یک شخصیت مهم دولتی سوال شد که «شما چه طور فرزندان خود را در زمینه فضای مجازی کنترل می‌کنید؟» این مقام دولتی پاسخ داد: «من به هیچ وجه توصیه نمی‌کنم فرزندانم در فضایی که به عنوان فضای مجازی مسموم است و روح و روان آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد ورود پیدا کنند».

بهروزفر اذعان کرد: استنباط من این است که خانم خانواده به عنوان یک رابط اصلی می‌تواند تاثیرگذار باشد و خود مشوق نباشد. ابزار و امکانات را در اختیار بچه‌ای که هنوز رشد جسمی، فکری و عقلی نرسیده قرار نگیرد.

این نماینده مجلس در پایان گفت: امروزه فضای مجازی به عنوان یک عامل در از هم پاشیدن خانواده‌ها هم به حساب می‌آید یعنی عملا آن‌چه را که در فضای مجازی طراحی و پخش می‌شود در دسترس سطوح سنی متفاوت قرار می‌گیرد. به همین جهت خانواده‌ها باید بیش‌ترین مراقبت‌ها را از کودکان خود داشته باشند.

 

خبرنگار: نسترن شاکر

پایگاه خبری نگاه ایرانیان_ایونانیوز