تکلیف تمدید امانت کتاب مشخص شد
تکلیف تمدید امانت کتاب مشخص شد

کتابخانه ملی ایران اعلام کرد: براساس ابلاغیه دستورالعمل اجرایی سازمان اداری و استخدامی کشور و تعطیلی 2 هفته‌ای دستگاه‌های دولتی، جریمه دیرکرد به کتاب‌هایی که از تاریخ 1 تا14 آذر نیاز به تمدید داشتند اعمال نمی‌شود.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، رضا شهرابی مدیرکل اطلاع‌رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران افزود: با توجه به تعطیلی تالارهای مطالعه کتابخانه ملی ایران و براساس ابلاغ دستورالعمل جدید سازمان اداری و استخدامی کشور به دستگاه‌های دولتی و توقف خدمات تالارهای کتابخانه ملی ایران از تاریخ یکم آذرماه به مدت دو هفته؛ جریمه دیرکرد بر کتاب‌های امانتی که در اختیار اعضای کتابخانه ملی ایران است، اعمال نمی‌شود.

شهرابی ادامه داد: پیش از این اعضایی که کتاب‌های کتابخانه ملی را امانت گرفته بودند می‌توانستند تا دو دفعه نسبت به تمدید امانت کتاب از طریق ایمیل به آدرس public.1317@gmail.com اقدام کنند اما به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در راستای تداوم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی این محدودیت برداشته شده است.

مدیرکل اطلاع‌رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران افزود: بر همین اساس اعضای کتابخانه ملی ایران که از تالار عمومی کتابخانه ملی ایران، کتاب به امانت داشتند، می‌توانند منابع در اختیار خود را در دفعات تمدید کنند.

وی یادآور شد: خدمات الکترونیکی کتابخانه ملی از جمله کتابخانه دیجیتال، مرجع مجازی و ارائه محتوای دیجیتال مورد درخواست کاربران، مانند گذشته برقرار است.

 

پایگاه خبری نگاه ایرانیان_ایونانیوز

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس