تکذیب ادعای آزادشدن صادرات دام زنده
تکذیب ادعای آزادشدن صادرات دام زنده

تابش گفت: در پی انتشار شایعاتی مبنی بر آزادشدن صادرات دام زنده، ضمن پیگیری موضوع و مشخص شدن کذب بودن اصل خبر، تمهیداتی برای ممانعت از فعالیت اخلال گران نظام بازار انجام شد.

به گزارش گروه خبری ivna؛ عباس تابش اعلام کرد: با پیگیری از طریق معاون فنی گمرک جمهوری اسلامی ایران مشخص شد که تلاش‌هایی با مدارک جعلی و سندسازی برای جمع آوری دام زنده از سطح کشور و انتقال آن از طریق مدارک غیر معتبر به خارج انجام شده است که گمرک ج. ا. ا و مراجع مربوطه موضوع را تشخیص و ضمن ضبط آنها، از اقدام سودجویانه افراد مذکور ممانعت بعمل آورده است.

او گفت: در پی انتشار شایعاتی مبنی بر آزادشدن صادرات دام زنده و انتشار آن در شبکه‌های مجازی، ضمن پیگیری موضوع و رصد بازار خرید و فروش دام زنده و مشخص شدن کذب بودن اصل خبر، تمهیداتی برای ممانعت از فعالیت افراد سودجو و اخلال گران نظام بازار انجام شد.

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان ضمن هشدار به فعالین این عرصه تصریح کرد: هیچ مجوزی برای خروج دام زنده از کشور صادر نشده است و با توجه به تصمیم گیری این کالا در ستاد تنظیم بازار فرآیند‌های مربوطه توسط این ستاد به طور دائم رصد شده و همکاران ما در سطح عرضه ضمن انجام بازرسی‌های موضوعی در صورت مشاهده اخلال گران نظام تولید و عرضه این کالا برخورد لازم را خواهند کرد

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان