تولد ۴۵ پسر و ۳۵ دختر در التهاب روزهای کرونایی
تولد ۴۵ پسر و ۳۵ دختر در التهاب روزهای کرونایی

رئیس بیمارستان میناب از تولد ۸۰ نوزاد طی ۶ روز گذشته در بیمارستان‌ها خبر داد.

به گزارش گروه خبری ایونا، دکتر محمد مورخ، رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) میناب گفت: از تعداد زایمان های انجام شده تاکنون ۴۵ پسر و ۳۵ نوزاد دختر متولد شده‌اند.

دکتر محمد مورخ رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) میناب اظهار کرد: بیش از ۸۰ زایمان پس از سال تحویل تا ششم فروردین ماه امسال در میناب انجام شد.

وی افزود : اولین نوزاد پسر اهل شهر میناب محله سلیمانی ۴۱ دقیقه پس از شروع سال تحویل در ساعت ۸ صبح روز یکم فروردین به صورت طبیعی متولد شد.

رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) میناب عنوان کرد:آخرین نوزاد اهل شهرستان بشاگرد در ساعت ۳۵ دقیقه بامداد تقریباً ۷ ساعت قبل از سال تحویل متولد شدند.

مورخ تصریح کرد: تعداد زایمان های انجام شده تاکنون نسبت به مشابه سال قبل کمتر بوده و تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفته و بسیاری از افراد یا در اقدام به زایمان انجام داده اند و یا به شهرهای اطراف و مرکز استان مهاجرت و اقدام به زایمان کرده‌اند.

وی افزود: از تعداد زایمان های انجام شده ۲۰ نفر سزارین و ۶۰ نفر بصورت طبیعی بوده که از این تعداد ۴۵ پسر و ۳۵ نوزاد دختر متولد شده‌اند.

رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب ضمن قدردانی از کادر و مامایی و مسئول بخش زایشگاه از مردم خواست که با رعایت نکات بهداشتی و اینکه در خانه بمانید تا کرونا را شکست دهیم عمل کنند.

  • منبع خبر : رکنا