افراد دارای گواهی مهارت توان اشتغال در کل دنیا را دارند
افراد دارای گواهی مهارت توان اشتغال در کل دنیا را دارند

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: فردی که دارای گواهی‌نامه مهارت باشد می‌تواند در هرنقطه از جهان مشغول به کار شود.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، علی اوسط هاشمی روز دوشنبه در نشست مشترک با مدیر عامل منطقه آزاد ارس با گرامیداشت ۱۴ خرداد، افزود: منطقه آزاد ارس به علت هم مرز بودن با کشورهای همسایه و درک درست از روابط بین‌الملل، در بحرانی‌ترین شرایط کشور توانسته پیشتاز مدیریت باشد و شاخص‌های نمودار این منطقه را سبز نگه دارد که این نشان‌دهنده این است که در سخت‌ ترین شرایط هم نیز می توان با تدبیر از بحران خارج شد.
وی با اشاره به اهمیت مهارت افزود: سهم دانش، زایش مهارت است و از طریق مهارت می توان روابط را به نوعی دیگر معنا بخشید.

مدیر عامل منطقه آزاد ارس نیز در این نشست با تاکید بر آموزش مهارت گفت: امیدوار هستیم با همکاری مشترک با اداره کل آموزش فنی و حرفه ای نیاز هایی که در بخش های مختلف داریم، رفع کنیم و با آغاز دوره های آموزشی در کمترین زمان ممکن، بهره وری را افزایش دهیم.
محسن نریمان با اشاره به شرایط سخت کشور گفت: با وجود تحریم و مشکلات اقتصادی سال گذشته نزدیک ۹۹۵ میلیون دلار جذب سرمایه داشتیم و در این مدت ۲۴۶ واحد تولیدی نیز در فعالیت بوده اند.

وی همچنین گفت: با وجودی که به دلیل شیوع کرونا برخی از کارخانه ها تعدیل نیرو کردند واحدهای مستقر در منطقه آزاد ارس سه هزار نفر دیگر راجذب کردند و تعداد افراد فعال منطقه به ۱۶ هزار نفر رسید.

در پایان این نشست علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و محسن نریمان، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد ارس، تفاهم نامه همکاری آموزشی امضا کردند.

این تفاهم نامه با هدف بسترسازی برای رشد اقتصادی هرچه بیشتر در منطقه آزاد ارس با تربیت نیروی انسانی ماهر، ایجاد بستر برای شتغال مولد و پایدار نیروی انسانی ماهر منطقه، تربیت نیروی انسانی ماهر مورد نیار بخشهای صنعت، کشاورزی مدرن، خدمات و فرهنگ و هنر، ارتقاء دانش و مهارتهای شغلی شاغلین بخشهای مختلف منطقه آزاد ارس، برگزاری همایشهای مرتبط با مهارت آموزی، اجرای دوره های مهارت آموزی ، کمک به بنگاههای اقتصادی فعال در منطقه آزاد ارس در راستای شناسایی و جذب نیروی کار ماهر متعهد و توانمند، ارتقاء اخلاق و صلاخیت حرفه ای نیروهای کار شاغل در این منطقه ، توسعه و ارتقاء سطح همکاری دو جانبه به منظور ارائه آموزشهای مورد نیاز در راستای تربیت افراد ماهر و افزایش مهارتهای شاغلین در واحدهای صنعتی و کشاورزی و خدماتی تولیدی حوزه منطقه آزاد ارس امضا شد.

  • منبع خبر : ایرنا