بهروزفر: تمایل به شوگرددی برخواسته از چالش‌های اجتماعی است
بهروزفر: تمایل به شوگرددی برخواسته از چالش‌های اجتماعی است

یک نماینده مجلس معتقد است دلیل اصلی گرایش جوانان به موضوع غربی شوگرددی و شوگرمامی چالش‌های اجتماعی است.

خلیل بهروزفر، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایونا Ivna در خصوص شوگرددی و شوگرمامی در جامعه ایرانی، اظهار کرد: یکی از عوامل مهم بحث اشتغال جوانان ماست. معمولا جوان زمانی که امیدش به آینده آنچنان که باید نباشد به دنبال بزهکاری و مسائل دیگر می‌رود.

وی افزود: در فرهنگ غرب بزهکاری بسیار پیچیده و زیاد بوده و با رفتارهایی که به‌روز است آشکار می‌شود.

بهروزفر اذعان کرد: جوانی که ازدواج می‌کند به ناچار وقت خود را در جهت تامین هزینه‌ حداقل‌های‌ جاری زندگی می‌گذارد و آن را در گرو اشتغال خود می‌داند و تضمینی برای آینده‌اش.

وی تاکید کرد: این جوان زمانی که در شرایط کنونی در مواجه با تورم بسیار بالا و گرانی‌های لجام گسیخته ارزاق، مسکن، کالاهای اساسی و همه مواردی که مرتبط با زندگی یک انسان است با این موارد مواجه می‌شود. اولا دنبال ازدواج نمی‌رود اما اگر دنبال ازدواج برود با آن فرهنگ غربی می‌رود چرا؟ برای اینکه سرش گرم شبکه‌های سایبری و فضای مجازی می‌شود که متاسفانه این شبکه‌ها به طور مرتب و مستمر این آموزش را به جوانان ما می‌دهد. در ارتباط با بحث ازدواج آن فرهنگ ازدواج نامناسب (شوگر ددی و شوگر مامی) را القا می‌کند.

بهروزفر متذکر شد: از آنجایی که جوان احساس می‌کند کمبود شخصیت دارد و آینده‌اش تامین نیست. وقتی که به فضاهای مجازی ورود می‌کند این جوان با القائاتی که فضای مجازی به جوان می‌دهد بر اساس همان القائات پیش می‌رود.

این نماینده مجلس در پایان گفت: به عقیده من چالش‌های اصلی که ما در جامعه داریم یا همان شوگرددی و به دلیل چالش‌های اجتماعی ماست مانند وضعیت اقتصادی، مشکلات معیشتی و اشتغال جوانان که خروجی آن پناه بردن جوانان به فضاهای مجازی و دریافت موارد و مسائلی است که با فرهنگ اسلامی ما فاصله دارد. این جوان احساس می‌کند که امروز فرهنگ اسلامی نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای او باشد در نتیجه آنرا جایگزین ‌می‌کند.

 

خبرنگار: نسترن شاکر

پایگاه خبری نگاه ایرانیان_ایونانیوز