ترامپ یک روح را شاهد گرفت!
ترامپ یک روح را شاهد گرفت!

رییس‌جمهور آمریکا می‌گوید فاکس نیوز با انتشار نظرسنجی‌های جعلی درباره ناکامی او در انتخابات ۲۰۲۰، روح یکی از رؤسای سابق خود را معذب کرده است.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا که این روزها در نظرسنجی‌ها از جو بایدن رقیب دموکرات خود در انتخابات ۲۰۲۰ عقب افتاده، در پیامی توئیتری به «فاکس نیوز» رسانه منصوب به حزب جمهوری‌خواه تاخت و از آن به دلیل انتشار یکی از همین نظرسنجی‌ها انتقاد کرد.

خشم رییس‌جمهور آمریکا نسبت به رسانه‌ای که زمانی متحد او محسوب می‌شد از آنجا آغاز شد که فاکس نیوز در تازه‌ترین گمانه‌زنی خود، پیش‌بینی کرد که ترامپ با اختلاف ۸ امتیاز، نتیجه را به بایدن واگذار خواهد کرد.

ترامپ هم در یکی از توئیت‌های گزنده خود، نوشت که فاکس نیوز با چنین ادعاهایی، روح «راجر آیلز» مدیر اجرایی سابق خود را معذب می‌کند.

وی مدعی شد: راجر از آن بالا نظاره‌گر مخلوقش (فاکس نیوز) است که زمانی زیبا بود.

اما ترامپ به این بسنده نکرد و از فاکس خواست پیشگوهای دروغگوی خود را اخراج کند.

گفتنی است روحی که ترامپ شاهد گرفته است، در زمان حیات، از مدیران ارشد و با نفوذ گروه رسانه‌ای فاکس بود که در سال ۲۰۱۶، به اتهام آزار جنسی ۲۳ نفر از کارکنان این شبکه، مجبور به استعفا شد.

فاکس نیوز در جدیدترین نظرسنجی خود که روز جمعه منتشر شد، اعلام کرد تمایل برای رای دادن به بایدن در مقایسه با ترامپ، ۴۸ به ۴۰ است.

از عمده دلایل ناکامی ترامپ در نظرسنجی‌های اخیر می‌توان به تبعات اقتصادی ناشی از بحران کرونا بر کارزار انتخاباتی وی اشاره کرد. حتی مدل اقتصادی آکسفورد هم که تاکنون نتایج ۱۶ انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را درست پیش‌بینی کرده، از اقتصاد به عنوان پاشنه آشیل ترامپ یاد کرده و شکست وی در انتخابات ماه نوامبر را مفتضحانه ارزیابی می‌کند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر