تذکر مجلسی‌های تازه وارد به دولت: ضررها را جبران کنید!
تذکر مجلسی‌های تازه وارد به دولت: ضررها را جبران کنید!

این نماینده مجلس شورای اسلامی معتقد است، نمایندگان از دولت تقاضا دارند که برای تمامی اصناف‌ تسهیلاتی در نظر بگیرند که ضررهای ناشی از کرونا تا حدودی جبران شود.

شهریار حیدری، نماینده مجلس شورای اسلامی، در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی ایونا Ivna، در خصوص اوضاع اشتغال و افزایش آمار بیکاری در میان افراد پس از کرونا گفت: دغدغه همه نمایندگان برای تمامی اصناف اشتغالزایی است. بسیاری از این اصناف در دوران تحمل بیماری کروناویروس با محدودیت و ممنوعیت کاری مواجه شده‌اند.

وی ادامه داد: مشکلات بسیاری در همه اصناف به وجود آمده و متحمل ضرر و زیان‌های عظیمی شده‌اند. ما از دولت تقاضا داریم که برای این اصناف‌ تسهیلاتی در نظر بگیرند که تا حدی این ضررها جبران شود.

حیدری تاکید کرد: البته تسهیلات فوری و پرداخت به صورت یارانه‌ای انجام شود تا مردم بتوانند به ادامه فعالیت‌های خود بپردازند. این تنها راهکاری است که ما پیشنهاد می‌دهیم.

این نماینده مجلس در پایان گفت: بخش زیادی از مردم مشغول به فعالیت آزاد هستند و در حال حاضر بیکار شده‌اند. پرداخت تسهیلات باعث می‌شود بیکاری تا حدودی کنترل شود. کرونا هزینه‌های سنگینی بر اقتصاد گذاشته و در توان و ظرفیت دولت هم نیست تا همه این مشکلات را برطرف کند باید تمامی قوا در این زمینه دولت را یاری کنند.

 

خبرنگار: معصومه عاروان