بن‌بست در سینماهای کشور!
بن‌بست در سینماهای کشور!

هنرپیشه و کارگردان تئاتر گفت: فیلم‌های ساخته شده اگر به هر نحوی عرضه نشوند تهیه‌کنندگان را دچار ضرر و زیان‌هایی خواهند کرد که به ناچار اکران آنلاین انجام می‌دهند.

حبیب دهقان نسب، بازیگر و کارگردان تئاتر به خبرنگار فرهنگی و هنری ایونا Ivna، گفت: در حال حاضر مشغول بازی در یک سریال درام هستم که تهیه‌کننده آن اعلام کرده اطلاع رسانی نشود.

وی افزود: این سریال در پنجاه قسمتی است که کار ضبط آن هشت ماهیست شروع شده، نقش متولی یک امام ‌زاده با بنده است. تا پایان سال کار فیلم‌برداری ادامه دارد. از شبکه سه سیمای جمهوری اسلامی پخش خواهد شد.

این هنرپیشه در پاسخ سوال خبرنگار ایونا مبنی بر اینکه نظر شما در مورد اکران آنلاین چیست؟ گفت: با توجه به بسته بودن سینماها به دلیل بیماری کرونا، اکران آنلاین تا حدودی می‌تواند جای باز شدن سینما‌ها را پر کند. تصور من این است آن‌چه که باید و شاید، اکران آنلاین نمی‌تواند فروش خوبی داشته باشد.

حبیب دهقان نسب ادامه داد: براساس آماری که بنده مطالعه کردم اگر این فیلم‌ها اکران عمومی داشتند می‌توانستند مبلغی بالغ بر پانزده الی بیست میلیارد تومان فروش داشته باشند که در مقایسه با اکران آنلاین، فروش فیلم‌ها بیشتر از سه میلیارد نبوده است. گرچه بعدها در سینماهای خانگی و اکران آنلاین به فروش می‌رسد و مبالغی افزوده می‌شود. ولی طبیعتا فروش آنلاین نمی‌تواند جبران ضرر و زیان اکران فیلم در سینماها را پر کند.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایونا مبنی بر اینکه پیشنهاد شما در مورد این موضوع چیست؟ گفت: در این شرایط پیشنهادی نمی‌توانم ارائه دهم. اگر بخواهد سینماها به صورت محدود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی شود، طبیعتا ببینده کمتری نسبت به ظرفیت سینماها حضور خواهند داشت و در نتیجه فروش پایین می‌آید که جوابگوی هزینه‌های سنگین تولید فیلم نیست.

این هنرپیشه سینما و تلویزیون در پایان گفت: فیلم‌های ساخته شده اگر به هر نحوی عرضه نشوند تهیه‌کنندگان دچار ضرر و زیان‌هایی خواهند شد که به ناچار اکران آنلاین انجام می‌دهند. مردم نیز از ترس مبتلا شدن به این بیماری به سینماها کمتر خواهند رفت. دولت باید همکاری کند و راه حل مناسبی برای این موضوع در نظر بگیرد.

 

خبرنگار: معصومه عاروان

پایگاه خبری نگاه ایرانیان_ایونانیوز