برندسازی مدارس اشتباه است
برندسازی مدارس اشتباه است

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر برندسازی مدارس را کار اشتباهی دانست و گفت: متاسفانه این رویه در بین عموم مرسوم شده و همین موضوع باعث بروز معضل آموزشی در آموزش ابتدایی خواهد شد.

به گزارش گروه خبری ایونا، محمود قاسمی پیش از ظهر امروز در کارگاه آموزشی برنامه تدبیر ویژه کارشناسان و رابطان معاونت آموزش ابتدایی در شهرستان ها و مناطق استان بوشهر، اظهار کرد: با توجه به توانایی معلمان و مدیران مدارس هیچ یک از مدارس استان برتری خاص و محسوسی نسبت به دیگر مدارس در استان ندارد.

وی به جداسازی دانش آموزان در بعضی از مدارس استان اشاره کرد و گفت: تفکیک دانش آموزان ممتاز و ضعیف فرصت یادگیری دانش آموزان را از هم سالان می گیرد.

قاسمی تصریح کرد: با جداسازی دانش آموزان براساس کارنامه تحصیلی که بدون شک این کارنامه بیانگر عملکرد تربیتی و آموزشی هیچ یک از دانش آموزان نیست به دانش آموزان خیانت می شود و در صورت مشاهده، این رویه با تذکر جدی روبرو خواهد شد.

مدرسه نباید کودکی را از دانش آموزان بگیرد

این مسئول نشاط بخشی و شاداب سازی مدارس ابتدایی را از الزامات یک آموزش و پرورش خوب دانست و یادآور شد: اجرای مراسمات شاد و مفرح و برنامه های پویا با رعایت شئونات اسلامی و مناسبت های مذهبی می تواند نقش پر رنگی در روحیه دانش آموزان داشته باشد و نباید در اجرای این مراسمات افراط و تفریطی اتفاق بیافتد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: دانش آموزان دوره ابتدایی باید کودکی کنند و مدرسه نباید این کودکی را از دانش آموزان بگیرد و فضای صرفا آموزشی را برای پرورش دانش آموزان در نظر بگیرد.

محمود قاسمی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از یک هزار اتاق بازی مدارس در بعضی از استان های کشور به صورت پایلوت برپا بود که بازخورد مثبتی داشت، اضافه کرد: استان بوشهر نیز در سال پیش رو از استان های اجرا کننده این طرح خواهد بود و این طرح با همکاری معاونت تربیت بدنی و سلامت استان گسترش خواهد یافت.

  • منبع خبر : ایسنا