بایدن از ترامپ بهتر است؟
بایدن از ترامپ بهتر است؟

یک کارشناس و تحلیل‌گر مسایل سیاسی معتقد است که بایدن بهتر از ترامپ است. ترامپ یک شخص غیرحرفه‌ای و سیاست مدار نیست.

فریدون مجلسی، کارشناس و تحلیل‌گر مسایل سیاسی، به خبرنگار سیاسی ایونا Ivna، گفت: آن کسانی که خواهان دوری جنگ هستند فکر می‌کنند که بایدن بتواند با جنگ اعتراض کند. کسانی که سلطه‌دار و بر روند کنونی کشور حاکم هستند همان دولت در سایه است که آن‌ها مایل به راه‌حل نهایی هستند.

وی ادامه داد: برای آن‌ها شاید ترامپ بهتر باشد که کار را به یکسره کردن یک جنگ بزرگ بکشاند و تکلیف آمریکا و اسرائیل یکسره می‌شود. بایدن رییس‎جمهور آمریکاست و به دنبال منافع کشور خود است. ما باید به فکر کشور خودمان باشیم در آمریکا هرکس می‌خواهد رییس‌جمهور شود به خودشان مربوط است.

مجلسی تصریح کرد: ما اگر فکر می‌کنیم که در جنگ با ایران هم لطمه وارد می‌شود خودمان را وارد جنگ نکنیم. بایدن بهتر از ترامپ است. ترامپ یک شخص غیرحرفه‌ای و سیاست مدار نیست. جنگ برای آمریکا یک ابزار سودجویانه و پر سود است که به فکر عربستان و ایران هم نیستند. این دو کشور اگر نابود شوند روز جشن آمریکاست.

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی در پایان گفت: بایدن چون می‌خواهد به برجام برگردد و برجام بزرگ‌ترین دستاورد در سال‌های اخیر برای نظام بوده از این طریق فقط مسایل با مذاکرات قابل حل است که در قالب برجام می‌شود راهکارها را ارائه داد و در اینجاست که مجلسی‌ها می‌توانند مانع از جنگ بزرگ شوند.

 

خبرنگار: معصومه عاروان

پایگاه خبری نگاه ایرانیان_ایونانیوز