بابایی کارنامی: اصل پیش فروش حج اشتباه است
بابایی کارنامی: اصل پیش فروش حج اشتباه است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اصل پیش فروش حج اشتباه است. سیاست‌های غلط دولت‌های گذشته و مجالس قبل بوده و بالغ بر سی الی چهل سال است که با چنین ترفندی کاسبی می‌کنند.

علی بابایی کارنامی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادی ایونا Ivna، مبنی بر این‌که لغو حج و معمای هزار و ۸۰۰ میلیاردی چیست؟ گفت: بنده به عنوان شخصی که برای مکه ثبت نام کرده بودم و قسمت نشد که بروم. دید خود را در این زمینه سرمایه‌داری نگذاشته‌ام.

وی ادامه داد: تصمیمی که سازمان حج و اوقاف گرفته درست است. اگر وجه عودت داده شود نوبت شخص به عقب می‌افتد. این قانونی است که سازمان حج و اوقاف گذاشته و اجرا می‌کند.

بابایی کارنامی خاطرنشان کرد: در ادوار گذشته پیش فروش کردن، واریز مبلغ به حساب سازمان حج و اوقاف یا خودروسازان اشتباه است. بنده به طور جد پیگیر قانون جدید برای چنین سازمان‌هایی هستم. سیاست پول گرفتن و ثبت نام کردن کاملا اشتباه است. سیاست‌های غلط دولت‌های گذشته و مجالس قبل بوده و بالغ بر سی الی چهل سال است که با چنین ترفندی کاسبی می‌کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان گفت: پیش فروش در هر کاری اصلا مورد قبول ما نمایندگان نیست. این چنین قانونی را اصلاح می‌کنیم.
بنده به خاطر دارم در زمان‌های دور طرف وجهی را واریز کرده است ده سال بعد قرعه به نام طرف افتاده و ده سال حتی بیشتر پول و سرمایه شخص خوابیده شده است. اصل پیش فروش حج اشتباه است.

 

خبرنگار: معصومه عاروان