انهدام یک شرکت هرمی
انهدام یک شرکت هرمی

با سعی و‌ تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) مازندران، شرکت هرمی یونیک فایننس در استان مازندران منهدم شد.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، این شرکت کلاهبرداری که با دورنمای کاذب با عکس در کنار خودروهای گران قیمت و لوکس و مناطق لاکچری، جهت اغفال مردم برای سرمایه‌گذاری با سودآوری کلان و همچنین با برگزاری جلسات متعدد و‌ دیدار با تعداد زیادی از هموطنان در شهرهای همدان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و جنوبی، کرج، اصفهان، شیراز، زنجان، گلستان و گیلان با هدف تبلیغ و جذب گسترده به بهانه سرمایه‌گذاری در شرکت‌های معروف دنیا مانند Apple، BmW زیر شاخه‌های زیادی را بکارگیری کردند.

هدایت‌کنندگان این شبکه در کشورهای ترکیه و امارات (دبی)، موج داخلی را راهبری و خط مشی آنان را مشخص می‌نمودند. برخی از لیدرهای آنان در شهرستان‌های تنکابن اقدام به شبکه‌سازی زنجیره انسانی کرده و با دریافت وجه از افراد به عنوان سرمایه‌گذار، مبالغ را به دلار تبدیل کرده و به خارج از کشور انتقال می‌دادند.

تعداد افرادی که توسط این لیدر ها جذب شده اند بالغ بر ۱۲۰۰ نفر در مازندران می‌باشند.

شایان ذکر است افراد دستگیر شده در بازداشت به سر می‌برند و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

این اطلاعیه در پایان بر لزوم دقت نظر مردم در مواجهه با شرکت‌های هرمی تاکید دارد و التزام به مبانی قانونی کشور و مراجع مورد وثوق، مطمئن و متعهد برای سرمایه‌گذاری بهترین راه برای امنیت سرمایه شهروندان است و اعتماد به سایر راه‌ها همچون شرکت‌های هرمی، چیزی جز پشیمانی و هدر رفت سرمایه را به دنبال نخواهد داشت لذا از شهروندان خواسته در صورت شناسایی و برخورد با اینگونه شرکت‌های سودجویانه مراتب را به دستگاه‌های مربوطه گزارش کنند.

  • منبع خبر : تسنیم