انهدام کانال تلگرامی داروی کرونا
انهدام کانال تلگرامی داروی کرونا

رییس پلیس فتا پایتخت از انهدام باند دونفره فروش داروی تقلبی درمان‌‌‌ کرونا خبر داد.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، رییس پلیس فتا از دستگیری۲ متهم خبر News داد که در فضای مجازی داروی تقلبی درمان کرونا را به عنوان داروی واقعی به کاربران فضای مجازی می‌فروختند.

سرهنگ “داود معظمی گودرزی” گفت: یکی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا اظهار داشت که چند روز قبل با توجه به ابتلای پدرش به ویروس کرونا و وخیم شدن وضعیت جسمانی‌اش، برای خرید داروهای موردنیاز درمان وی در فضای مجازی با فردی ناشناس آشنا شد و تعداد ۳ واکسن درمانی کرونا را به قیمت هر کدام ۱۷۰ میلیون ریال و در مجموع به مبلغ ۵۱۰ میلیون ریال خریداری کرد.

رییس پلیس فتا پایتخت گفت:مالباخته در اظهاراتش عنوان کرد که پس‌‌ از مراجعه به بیمارستان و تحویل به پزشک +متخصص، وی داروها را تقلبی اعلام کرد و گفت که در صورت استفاده می‌توانست منجر به مرگ پدرش شود.

این مقام سایبری تصریح کرد: بررسی موضوع در اختیار تیمی از مهندسان پلیس فتا قرار گرفت و مشخص شد، متهم با ایجاد کانال و گروه تلگرامی با موضوع خرید و فروش داروهای کرونا مبالغ بسیار بالا داروهای تقلبی را به‌عنوان داروهای درمانی به متقاضیان این داروها فروخته است.

وی تصریح کرد: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی هویت و مخفیگاه وی شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی اکیپ عملیاتی پلیس فتا به مخفیگاه وی مراجعه و موفق شدند وی را دستگیر و در بررسی های بیشتر ار مخفیگاهش تعداد زیادی از داروهای تقلبی کرونا کشف کنند.

سرهنگ گودرزی اظهار داشت: متهم پس از انتقال به پلیس فتا در بازجوئی‎های اولیه اظهار داشت، مدتی است از زندان آزاد شده و باتوجه به شیوع بیماری کرونا با همکاری یکی از دوستانش که در داروخانه کار می‌کرد با راه اندازی یک کانال و گروه تلگرامی و عضویت در چند گروه بزرگ دارویی در تلگرام تبلیغ و داروهای تقلبی را به عنوان داروی کرونا به مردم با مبالغ بالا می‌فروخته و از محتویات داخل داروها و آمپول‌ها بی‌اطلاع بوده است.

رییس پلیس فتا با اشاره به اینکه در مرحله بعدی از تحقیقات پلیسی، دومین متهم پرونده نیز دستگیر شد، گفت: کشف جزییات پرونده و مبالغ کلاهبرداری شده در دست بررسی است.

 

پایگاه خبری نگاه ایرانیان_ایونانیوز

  • منبع خبر : فارس