اقدامات ضد کرونایی مدیریت شهری در محله‌های مرکزی شهر تهران
اقدامات ضد کرونایی مدیریت شهری در محله‌های مرکزی شهر تهران

از سوی شهرداری منطقه ۱۱ تمامی روزهای هفته در ایام نوروز معابر، اماکن عمومی و پرتردد، بوستانها، پیرامون بیمارستان ها و مراکز درمانی در بخش مرکزی شهر تهران توسط ۶۰۰ کارگر ضد عفونی می شوند.

به گزارش گروه خبری ایونا، کورش خرد معاون خدمات شهری و محیط زیست در این باره گفت: از نخستین روز اعلام شیوع ویروس کرونا تا کنون ۶۰۰ نیروی خدمات شهری و فضای سبز این منطقه در سطح نواحی چهارگانه به صورت شبانه روزی و مستمر حتی در تعطیلات نوروزی اقدام به ضد عفونی تمامی بوستان‌ها و مبلمان شهری اعم از وسایل بازی، نیمکت‌ها، سرویس‌های بهداشتی عمومی، مبلمان پارکی و وسایل ورزشی، ضد عفونی معابر اصلی و فرعی، ضد عفونی روزانه پیرامون بیمارستان‌ها، مراکز خرید و پر تردد، میادین میوه و تره بار و گند زدایی و شستشوی مخازن زباله می‌کنند.

خرد با بیان اینکه توزیع اقلام بهداشتی شامل ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده بین کارگران در حال انجام است؛ افزود: تمامی پرسنل و ارباب رجوع به شهرداری و پیمانکاران نیز مورد تب سنجی قرارمی گیرند.

به گفته معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۱، برخی از اقدامات ضد عفونی اماکن و معابر عمومی با مشارکت سمن‌ها و نهادها در حال انجام است که با توجه به فراگیری این ویروس، مشارکت گروه‌های مردمی بسیار ارزنده است.

او همچنین با تأکید بر اینکه اولویت مدیریت شهری در شرایط کنونی حفظ سلامت شهروندان است؛ خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی های انجام شده اقدامات اجرایی به صورت مستمر و شبانه روزی در حال اجراست و حوزه‌های مختلف مدیریت شهری روزانه در بخش‌های مشاعات شهر و مجموعه‌های سطح خدمات شهرداری که مکان‌های تردد مردم هستند؛ بر اساس پروتکل اقدام به ضد عفونی و گند زدایی می‌کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر