جدول نرخ بندی بلیت‌ها در سایت سازمان هواپیمایی موجود است/ افزایش قیمت بلیت هواپیما تخلف است/ با متخلفان برخورد می‌شود
جدول نرخ بندی بلیت‌ها در سایت سازمان هواپیمایی موجود است/ افزایش قیمت بلیت هواپیما تخلف است/ با متخلفان برخورد می‌شود

جعفرزاده گفت: جدول نرخ بندی یا همان دامنه نرخ‌ها برای مسیرهای مشخص شده در سایت سازمان هواپیمایی موجود بوده و قابل دسترس برای همه عموم است.

رضا جعفرزاده، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفتگو با گروه اقتصادی خبری ایونانیوز گفت: موضوعی که مطرح است هیچ گونه افزایش قیمتی در دستور کار نبوده و نیست. در گذشته با توجه به ایام پیک علیرغم نرخ قانونی مصوبه مجلس و قانون پنجم مدیران کشوری هواپیمایی یک محاسباتی را انجام داده‌اند با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و نرخی را برای مسیرهای مختلفی از طرف شرکت هواپیمایی را تعیین کردند که دارای یک سقف و کفی است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی افزود: بیرون از چارچوب نرخ نامه ای که مشخص شده و هر کدام از شرکت های هواپیمایی حتی واسطه، سایت و آژانسی که خارج از نرخ ابلاغ شده عمل کرده و کف و سقف را رعایت نکنند، بدون اغماض برخورد می شود و مکانیزم این برخورد را از طرق مختلف داریم.

وی گفت: با توجه به بازرسی هایی که خود دفتر نظارت انجام می دهند، طبق دریافت گزارشات مردمی و گزارش شرکت هواپیمایی به سازمان هواپیمایی کشوری، مبنی بر اینکه این آژانس یا طرف قرارداد تخطی کرده و گرانفروشی کرده باشند نسبت به چارچوبی که مشخص شده قطعا با آنها برخورد می شود.

جعفرزاده عنوان کرد: به چنین شرکت ها و آژانس هایی که طرف قرارداد با سازمان هواپیمایی هستند و مجوز دارند، در مرحله اول اخطار داده می شود، مرحله دوم تعلیق و در نهایت با توجه به ادامه گرانفروشی، مجوزشان لغو می شود.

وی اظهار کرد: شرکت هایی که از سازمان به طور مستقیم مجوز ندارند، به مراجع ذیصلاح ارجاع داده می شود تا برخورد قانونی صورت گیرد و اعمال قانون شوند و در حال حاضر هم داریم این کار را انجام می دهیم.

جعفرزاده در پایان تاکید کرد: جدول نرخ بندی یا همان دامنه نرخ ها برای مسیرهای مشخص شده در سایت سازمان هواپیمایی موجود بوده که قابل دسترس برای همه عموم است.

  • نویسنده : معصومه عاروان