افتتاح سفارت اسرائیل در بحرین
افتتاح سفارت اسرائیل در بحرین

رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که وزیر خارجه اسرائیل هفته آینده راهی بحرین خواهد شد.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، این رسانه‌ها سه‌شنبه ‌شب گزارش دادند که گابی اشکنازی در این سفر سفارت رژیم اشغالگر قدس را در شهر منامه، پایتخت بحرین افتتاح خواهد کرد.

بر اساس این گزارش‌ها، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز «در سفری تاریخی» به کشورهای امارات و بحرین خواهد رفت.

نتانیاهو امروز بعد از تماس تلفنی با «سلمان بن حمد بن عیسی آل خلیفه» ولیعهد بحرین گفت که او به طور رسمی برای سفر به این کشور دعوت شده است و قرار است هفته آینده به منامه سفر کند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی امروز همچنین نوشتند که نتانیاهو تلاش دارد قبل از وزیر خارجه این رژیم که قرار است چهارم دسامبر در منامه باشد، وارد بحرین شود تا بدین طریق اولین مقام ارشد صهیونیست باشد که به این کشور سفر می‌کند.

وزیران امور امارات و بحرین ۲۵ شهریور توافق عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را در کاخ سفید آمریکا با حضور دونالد ترامپ و نتانیاهو امضا کردند.

درخواست افتتاح سفارت اسرائیل در بحرین طی سفر وزیر خارجه این کشور به فلسطین اشغالی طی هفته‌های گذشته رسماً به مقامات رژیم صهیونیستی مطرح شد.

روند عادی‌سازی روابط بین کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی این اواخر شتاب بیشتری گرفته و طی یکشنبه این هفته نتانیاهو به صورت مخفیانه به همراه رییس سرویس جاسوسی موساد به عربستان سعودی سفر و با ولی‌عهد سعودی دیدار و گفت‌وگو کرد. اگر چه ریاض این سفر را تکذیب کرده، ولی مقامات صهیونیست این سفر را تأیید کرده‌اند.

 

پایگاه خبری نگاه ایرانیان_ایونانیوز

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس