اسماعیلی: انقلاب اسلامی در بُعد مردمی بودن هیچ رقیبی ندارد
اسماعیلی: انقلاب اسلامی در بُعد مردمی بودن هیچ رقیبی ندارد

معاون پژوهشی مرکز اسناد انقلاب اسلامی  در خصوص مردمی بودن انقلاب اسلامی گفت: سایر انقلاب‌ها بین سران قدرت‌ها می‌چرخید و مردم نقشی در آن نداشتند در حالی که هیچ انقلابی را رقیب انقلاب اسلامی در بعد مردمی بودن نداریم.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، محمد مهدی اسماعیلی، معاون پژوهشی مرکز اسناد انقلاب اسلامی و رییس پژوهشکده مطالعات انقلاب اسلامی  در آستانه بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: در آستانه ورود به چهل و سومین سال پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم، انقلاب اسلامی ایران از هر زاویه‌ای نگاه شود درخشندگی‌های زیادی می‌توان ترسیم کرد. در بحث انقلاب‌ها همواره مبحث مقایسه انقلاب‌های بزرگ با هم وجود دارد، قرن بیستم قرن مهمی بود به دلیل تجربیاتی که در جامعه بشری به وجود می‌آمد و جنگ‌هایی که شکل گرفت یک روحیه استقلال‌طلبی که در مناطق مختلف جهان در حال شکل‌گیری بود.

وی افزود: سایر انقلاب‌ها بین سران قدرت‌ها می‌چرخید و مردم نقشی در آن نداشتند در حالی که هیچ انقلابی را رقیب انقلاب اسلامی در بعد مردمی بودن نداریم.

این مقام مسئول اذعان کرد: انقلاب اسلامی ایران با تمام وجود به مردم و اراده آن‌ها گره خورده بود و منشا انقلاب اسلامی حضور مردم است و پیروزی آن مدیون حضور تمام مردم بوده که این یکی از تمایزهای انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب‌ها است.

معاون پژوهشی مرکز اسناد انقلاب اسلامی در پایان گفت: انقلاب اسلامی یک ذات عدالت‌خواهانه و کمک به محرومین و مستضعفین است. با وجود همه توطئه‌ها و مشکلات موجود تنها امری که سبب سرپا ماندن و موفقیت انقلاب اسلامی شده همین مردمی بودن آن است.

 

 

نسترن شاکر