اسامی برگزیدگان نخستین جشنواره ملی عکس لباس اقوام «ویرا» اعلام شد
اسامی برگزیدگان نخستین جشنواره ملی عکس لباس اقوام «ویرا» اعلام شد

«مدیحه جمالی»، دبیر جشنواره ملی عکس ویرا گفت: 70اثر برگزیده در مرحله اول داوری انتخاب شده است و به مرحله پایانی راه پیدا کردند

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، اسامی برگزیدگان نخستین جشنواره ملی عکس لباس اقوام «ویرا» که با هدف ثبت، نمایش و معرفی فرهنگ پوشش بومی و محلی در اقوام اصیل ایرانی ازسوی «خانه نگرش آگاهانه ویرا» با مجوز اداره کل هنرهای تجسمی با موضوع پوشاک سنتی اقوام ایرانی در رسته‌های کودکان، بانوان و آقایان با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و از همه مهمتر سازمان امور عشایری با شعار «هنر و گردشگری» برگزار شده بود، اعلام شد.

«مدیحه جمالی»، دبیر جشنواره ملی عکس ویرا به خبرنگار ایونا گفت: ۷۰اثر برگزیده در مرحله اول داوری انتخاب شده است و به مرحله پایانی راه پیدا کردند و تا پایان هفته اسامی ۵نفر اول اعلام خواهد شد.
وی افزود: با توجه به اینکه این اولین دوره از جشنواره ملی عکس ویرا بود، اما خوشبختانه استقبال عالی بود و از سراسر ایران بیش از یک هزار عکس به دبیرخانه جشنوار ارسال شد.
جمالی بیان کرد: سطح کیفیت عکس‌های ارسال شده به جشنواره بسیار خوب بود و داورها از عکس های ارسالی اظهار رضایت کردند.
وی در پایان گفت: اسامی ۷۰نفر برگزیده در سایت جشنواره به نشانی virathouse.comثبت شده است و منتخبان می توانند اسامی خود را ملاحظه کنند.
گفتنی است؛ داوران این جشنواره آقایان افشین بختیار، حسن غفاری، سعید فلاح‌فر، مهدی مهدوی و خانم پروانه امیریان «کارشناس لباس اقوام» داوران این دوره‌ بودند.

سیده‌ایمان مسئله‌گو