بهرام نیا: اخذ کارت بازرگانی مشروط شود/ دولت ورود کند
بهرام نیا: اخذ کارت بازرگانی مشروط شود/ دولت ورود کند

مجری طرح صنعت نفت معتقد است که جهت ساماندهی کارت بازرگانی باید دولت ورود کند. اخذ کارت بازرگانی مشروط شود.

حسن بهرام نیا، مجری طرح صنعت نفت به خبرنگار اقتصادی ایونا Ivna، گفت: کارت بازرگانی مورد سوءاستفاده قرار گرفته است. سابقه نداشته که رییس کل بانک مرکزی اعلام کند که حدود ۷۰ الی ۸۰ نفر افراد دارای کارت بازرگانی کارتون خواب‌ یا معتاد هستند.

وی ادامه داد: کلی ضرر به کشور و بیت‌المال وارد شد. کارت بازرگانی باید ساماندهی شود. متاسفانه اتاق بازرگانی از یک طرف و وزارت صمت از طرف دیگر دچار اختلافاتی شدند و توپ را در زمین یکدیگر پرتاب می‌کنند.

بهرام نیا تصریح کرد: اینجاست که مردم ضرر می‌کنند. یک عده‌ای سوداگر بهره‌برداری می‌کنند. جهت ساماندهی این موضوع باید قطعا دولت ورود کند.

مجری طرح صنعت نفت یادآور شد: یکی از راهکارهایی که به نظر بنده می‌رسد همین ارائه کدملی است. اگر فردی در چارچوب اخذ کارت بازرگانی قرار گرفت با استفاده ازکدملی صادرات را انجام دهد.

وی افزود: اگر غیر از این باشد بلایی که دامن‌گیر کشور شده همچنان استمرار دارد. از طریق کدملی دیگر نمی‌توانند قاچاق انجام دهند. این افراد باید شرایط گرفتن کارت بازرگانی را داشته باشند. به عبارتی اخذ کارت بازرگانی مشروط شود.

مجری طرح صنعت نفت در پایان گفت: در قالب یک تفاهم‌نامه یا تعهدنامه این کارت صادر شود. مورد پایش و اندازه گیری قرار بگیرد. نه اینکه رها شود. اگر این اتفاق بیافتد و مدیریت درستی در این راستا صورت گیرد برای اقتصاد کشور و نیز برای اشتغال‌زایی امری موفق خواهد بود.

 

 

خبرنگار: معصومه عاروان

پایگاه خبری نگاه ایرانیان_ایونانیوز