اتمام گازرسانی به بخش کن در استان تهران
اتمام گازرسانی به بخش کن در استان تهران

استاندار تهران با اشاره به گازرسانی چهار روستای باقیمانده در شهر کن، از اتمام پروژه گازرسانی به این بخش از استان تهران خبر داد.

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، انوشیروان محسنی بندپی در آئین افتتاح گازرسانی به روستاهای بخش کن، گفت: قطعا در طول انقلاب اسلامی خدمات ارزشمندی توسط نظام اسلامی به شهروندان ارائه شده است. به شکلی که امید به زندگی که تا پیش از انقلاب ۵۴ سال بود امروز به برکت خدمات ارزشمند نظام جمهوری اسلامی ایران به ۷۸ سال رسیده است.

وی افزود: از خدمات شایسته ارائه شده می توان به همین طرح محله محوری شهید سلیمانی اشاره کرد که به برکت روح بلند سردار دل ها، مرد میدان در حالیکه در آمریکا که خود را مهد علم و تولید واکسن می داند روزانه ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ نفر بر اثر ابتلا به کرونا فوت می کنند و در انگلستان نیز شرایط همین گونه است اما خوشبختانه در کشور ما مرگ و میر یک ماه است که به زیر ۱۰۰ نفر رسیده، در حقیقت هدف گذاری مناسب در این طرح این مهم را محقق کرده است. رهگیری، شناسایی و قرنطینه بیماران و در مرحله بعد حمایت از افراد مورد نیاز حمایت کار بزرگی بود که در این مدت انجام شد و از مرگ ۳۰ هزار نفر از هم وطنان جلوگیری کرد.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت: امروز در بخش کن چهار روستای امامزاده داوود (ع)، کیگا، رندان و طالون از نعمت گاز بهره مند شدند. پروژه ای که با توجه به ارتقاع ۲۵۰۰ متری منطقه و سرمای هوا با سختی های بسیاری مواجه بود اما به همت شرکت گاز استان و فرمانداری تهران این مهم محقق شد و ۱۳۰۰ خانوار از نعمت گاز برخوردار شدند.

وی تاکید کرد: به لحاظ فنی این پروژه با احداث خط لوله ۱۵ کیلومتری در ارتفاع ۲۵۰۰ متری با پیچیدگی های بسیار با عزم شرکت گاز و فرمانداری اجرایی شد.

 

  • منبع خبر : ایسنا